ESNcard to karta wydawana przez ErasmusStudent Network, która uprawnia do otrzymania zniżek oferowanych przez partnerów ESN. Korzysta się z nich w każdym kraju, w którym działa ESN. Obecnie jest 37 takich krajów. Warto wspomnieć, że w ESNcard nie chodzi tylko o zniżki. Odnosi się ona również do integracji i współpracy między jej posiadaczami.

Aby stać się jej posiadaczem, trzeba być obecnym studentem w ramach programu ERASMUS lub innego albo być wolontariuszem w ESN. Jako osoby wyjeżdżające kartę możemy wyrobić tylko w kraju, w którym odbywamy mobilność, nie w Polsce. Wystarczy przyjść do biura lokalnej sekcji ESN. Ważne by wziąć ze sobą swoje zdjęcie, w przeciwnym wypadku karta będzie nieważna. Oprócz zdjęcia, znajdują się na niej też twoje dane takie jak imię, nazwisko, data urodzenia, nazwa twojej uczelni, nazwa twojej lokalnej sekcji ESN, numer twojej ESNcard oraz data jej ważności. ESNcard jest ważna przez 12 miesięcy od daty dnia jej otrzymania.

Korzystanie z ESNcard jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko pójść do miejsca, gdzie oferowane są z nią zniżki. Możesz zapytać swoją lokalną sekcję ESN o listę takich zniżek lub znaleźć je na esncard.org. Jest dużo różnych partnerów oferujących zniżki w ramach ESNcard. Są to np. teatry, kina, fitness kluby, restauracje, bary, puby, dyskoteki, sklepy odzieżowe, hostele i wiele innych. Warto pamiętać, że mamy nie tylko lokalnych partnerów, ale również krajowych i międzynarodowych, takich jak Ryanair, Hostelling International, The Economist, EuRail, Ultimate Ears, Hotels Combined czy Student Universe. Aby otrzymać zniżki u tych partnerów wystarczy się zarejestrować na esncard.org.

Warto wiedzieć, że wszyscy partnerzy ESNcard powinni mieć specjalną naklejkę umożliwiającą identyfikację na drzwiach swoich lokali. W przypadku gdy nie otrzymasz zniżki w miejscu, w którym powinieneś, poinformuj o tym swoją lokalną sekcję ESN. Wolontariusze, którzy tam działają, spróbują rozwiązać ten problem.

ESNcard jest świetną rzeczą. Zdobądź ją jak najszybciej, gdy tylko będziesz mieć taką okazję. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ oferowane zniżki są naprawdę atrakcyjne.

https://www.esn.pl/pl/news/przewodnik-po-esncard