Wyjątkowa praca inżynierska w Instytucie Politechnicznym

Wyjątkowa praca inżynierska w Instytucie Politechnicznym

W Instytucie Politechnicznym Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu miała miejsce obrona wyjątkowej pracy inżynierskiej. Absolwent kierunku Mechanika i Budowa Maszyn w IP ANS w Elblągu - inż. Mateusz Wiertel, przygotował sterowany numerycznie, przenośny grawer laserowy CNC, który oparty jest o technologię open source.

Urządzenie wydrukowane zostało w większości w oparciu o technologię FDM i okazało się wyjątkowo uniwersalne. Umożliwia grawerowanie na różnych powierzchniach, w tym np.: szkle, drewnie, skórze, pleksi, aluminium anodowanym i wielu innych.

Tak ambitne i nietuzinkowe podejście do pracy inżynierskiej jest efektem wyjątkowo praktycznego wymiaru studiów w ANS w Elblągu.

- Dzięki studiom w ANS w Elblągu dowiedziałem się jak dobierać odpowiednie komponenty i jak dobrać silniki aby były one w stanie ruszyć maszynę. Do tego przydała się wiedza z podstaw konstrukcji maszyn. Do zaprojektowania przydały się podstawy modelowania i obliczeń masowych - mówił inż. Mateusz Wiertel po obronie pracy inżynierskiej.

Wyjątkową dumę z tego osiągnięcia wyraziła dr inż. Anna Rehmus-Forc, będąca promotorem pracy inżynierskiej.

- Student nie dość, że wymyślił ten laser, sam go zaprojektował, to jeszcze go zbudował i na obronę przyszedł z gotowym przenośnym laserem. Komisja była zachwycona - podkreśliła dr inż. Anna Rehmus-Forc, wykładowca IP ANS w Elblągu.

Nie od dziś wiadomo, że Mechanika i Budowa Maszyn w Instytucie Politechnicznym ANS w Elblągu jest idealnym kierunkiem studiów dla umysłów ścisłych chcących tworzyć m.in. innowacyjne urządzenia i to samo podkreślał nasz świeżo upieczony absolwent.

- Dla osób chętnych nauczyć się, aby tworzyć podobnego rodzaju maszyny, jak najbardziej polecam kierunek Mechanika i Budowa Maszyn - zachęcał inż. Mateusz Wiertel, absolwent kierunku Mechanika i Budowa Maszyn w IP ANS w Elblągu

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Data publikacji: 04 lipca 2022

Przewiń do góry