Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Podsumowanie akcji „Lans na BANS w Elblągu!”

Podsumowanie akcji „Lans na BANS w Elblągu!”

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu zakończyła akcję promującą jej nową nazwę. W czasie trwania Lans na BANS w Elblągu! wszyscy, niezależnie od wieku mieli okazję brać udział w licznych wydarzeniach.

Akcję zainaugurowały warsztaty Funkcje i zadania Biblioteki Uczelnianej na przykładzie Biblioteki Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, w czasie których uczestnicy poznali funkcje systemu bibliotecznego, sposoby wyszukiwania danych w wielu dostępnych bazach oraz poznali działalność edukacyjną BANS w Elblągu.

Na najmłodszych czekały natomiast spotkania edukacyjne przygotowane we współpracy ze studentkami II roku Pedagogiki pod kierunkiem pani mgr Iwony Ksionek. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych świetnie bawiły się oglądając inscenizację "Na jagody", przygotowaną na podstawie książki Marii Konopnickiej oraz biorąc udział w warsztatach plastycznych.

Spotkania z uznanymi autorami oraz liczne wystawy i wernisaże takie jak: Nasze Emocje, Florum Motus, czy też Książki dzieciństwa naszych rodziców i dziadków, sprawiły że cała społeczność akademicka ANS w Elblągu oraz wszyscy goście naszej Uczelni mogli stale obcować z kulturą i sztuką.

Osoby chcące aktywnie spędzić czas mogły wziąć udział w warsztatach z makramy prowadzonych przez Annę Karatkiewicz ze Stowarzyszenia Kobiety w Centrum Elbląg, a także pograć w gry planszowe w czasie XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Aktywna promocja BANS w Elblągu wyszła również poza mury naszej Uczelni. Mgr Dorota Janik oraz inż. Anna Porożyńska reprezentowały Bibliotekę w XIII Elbląskim Biegu Piekarczyka.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, wspólne świętowanie, aktywne uczestnictwo i promocję naszej akcji "Lans na BANS w Elblągu!" - Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska.

Informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych przez BANS w Elblągu można znaleźć na stronie internetowej, blogu Galerii Filar Sztuki oraz mediach społecznościowych Biblioteki.


Data publikacji: 24 czerwca 2022

Przewiń do góry