Książki dzieciństwa naszych rodziców i dziadków

Książki dzieciństwa naszych rodziców i dziadków

 W ramach akcji "Lans na BANS w Elblągu" zapraszamy na wystawę starych książek.

Stare książki posiadają szczególne ilustracje. Ilustracje w książkach dla dzieci, to wspaniały dział polskiego wzornictwa, polskiego projektowania i desingu. Lata 60 i 70 ubiegłego wieku to czas świetności polskich ilustratorów. Po II wojnie światowej Polska była w czołówce światowej, jeśli chodzi o ilustracje książkowe, przede wszystkim w książkach dla dzieci. Tacy ilustratorzy jak: Jan Marcin Szancer, Bohdan Butenko, Olga Siemaszko i Bohdan Wróblewski to mistrzowie w swojej dziedzinie.
Od 9 maja w BANS w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej będzie można zobaczyć wystawę pt. „Książki dzieciństwa naszych rodziców i dziadków”. To eksponaty nadszarpnięte zębem czasu, jednak nadal można podziwiać kunszt ilustratorów. Wszystkie książki są w posiadaniu Biblioteki ANS w Elblągu, w oddziale przy Instytucie Pedagogiczno-Językowym.
Serdecznie zapraszamy na wystawę dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Zapraszamy również wszystkich dorosłych, którzy mają ochotę przenieść się wspomnieniami do swojego dzieciństwa i swoich pierwszych książek.

 

 


Data publikacji: 05 maja 2022

Przewiń do góry