Zielone światło dla Kosmetologii w ANS w Elblągu

Zielone światło dla Kosmetologii w ANS w Elblągu

Bezpłatne studia licencjackie na kierunku Kosmetologia są już dostępne w ANS w Elblągu! 6 lipca Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu otrzymała pozytywną decyzję Ministra Edukacji i Nauki w sprawie utworzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Kosmetologia.

- Otrzymaliśmy informację od Ministra Edukacji i Nauki, że mamy uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia. Wkraczamy w nowy obszar naszej działalności dydaktycznej związanej z naukami około-medycznymi - poinformował Rektor ANS w Elblągu - dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

ANS w Elblągu oferuje jedyne bezpłatne 3-letnie studia licencjackie na kierunku Kosmetologia w Uczelni publicznej, w województwie warmińsko-mazurskim. Z nowym rokiem akademickim Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu rozpocznie kształcenie wykwalifikowanych kosmetologów, posiadających wiedzę i doświadczenie niezbędne do pracy w zawodzie.

- Studenci naszej Kosmetologii uzyskają wiedzę łącząca bardzo różne obszary - od anatomii, poprzez biofizykę, farmakologię, mikrobiologię. Będzie to wiedza związana ze stanami chorobowymi skóry. Będzie ona pogłębiona o wiedzę o zabiegach kosmetycznych, o surowcach kosmetycznych oraz technikach fizjoterapeutycznych, relaksacyjnych, jak również technikach terapeutycznych stosowanych w dermatologii - mówiła Dyrektor Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu - dr Agata Rychter, prof. uczelni.

Opiekę merytoryczną nad programem kształcenia objął prof. dr hab. n. med. Waldemar Placekwiceprezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, uznany lekarz i naukowiec, doświadczony dydaktyk, który wyedukował wielu świetnych lekarzy i kosmetologów.

Gwarancją wysokiej jakości kształcenia na kierunku Kosmetologia są specjaliści oraz lekarze z bogatym dorobkiem naukowym i dydaktycznym, którzy zadeklarowali współpracę z ANS w Elblągu.

Absolwenci kierunku Kosmetologia w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu znajdą zatrudnienie m.in. w :

  • gabinetach i salonach kosmetycznych - będą przygotowani do prowadzenia własnych firm,
  • ośrodkach odnowy biologicznej,
  • centrach Spa & Wellness,
  • gabinetach medycyny estetycznej, przy ścisłej współpracy z lekarzem,
  • klinikach, przy współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry,
  • laboratoriach firm farmaceutycznych i kosmetycznych,
  • firmach kosmetycznych,
  • ośrodkach badań aplikacyjnych produktów kosmetycznych,
  • organizacjach zajmujących się promocją zdrowia i urody,
  • sieciach dystrybucji kosmetyków.

Serdecznie zapraszamy do studiowania Kosmetologii w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu!

 

 


Data publikacji: 07 lipca 2022

Przewiń do góry