Kosmetologia

Co to za studia?

Kosmetologia to praktyczny kierunek studiów kształcący specjalistów w jednej z najdynamiczniej rozwijających się branż – branży Beauty.

Kosmetologia, Studia I stopnia, bezpłatne - ANS Elbląg
Rodzaj studiów

studia licencjackie

Czas trwania studiów

3 lata (sześć semestrów)

Tryb studiów

studia dzienne kosmetologia

Opłata za studia

bezpłatne

Poznaj korzyści studiowania na kierunku kosmetologia

Dzięki studiom I stopnia na kierunku kosmetologia zdobędziesz szereg umiejętności i kompetencji. Zostaniesz wyposażony w praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci podjąć pracę zaraz po ukończeniu studiów.

Jak to możliwe? Przekonaj się, co wyróżnia nasze studia na tle innych uczelni:

Gdzie praca po kosmetologii?

Po studiach znajdziesz pracę m.in. w:

 • gabinetach i salonach kosmetycznych,
 • ośrodkach odnowy biologicznej,
 • centrach Spa & Wellness,
 • gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem,
 • laboratoriach firm farmaceutycznych i kosmetycznych,
 • klinikach przy współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry,
 • firmach kosmetycznych,
 • ośrodkach badań aplikacyjnych produktów kosmetycznych,
 • organizacjach zajmujących się promocją zdrowia i urody,
 • sieciach dystrybucji kosmetyków jako konsultant i dorada klienta,
 • przedstawiciel handlowy producentów kosmetyków i środków oraz sprzętu kosmetycznego.

Absolwent kierunku Kosmetologia będzie przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku kosmetologia lub zdrowie publiczne, a także kierunkach pokrewnych: technologia kosmetyczna, chemia kosmetyczna.

Praktyczny wymiar studiów

Poczuj praktyczny wymiar studiowania podczas 6-cio miesięcznych praktyk zawodowych w trakcie piątego semestru studiów.

Dzięki temu zdobędziesz doświadczenie zawodowe i poznasz oczekiwania potencjalnego pracodawcy, dla którego będziesz idealnym kandydatem do pracy.

Praktyki zawodowe mogą odbywać się w: gabinetach: kosmetycznych, kosmetyczno – fryzjerskich, kosmetyczno – dermatologicznych, medycyny estetycznej, w ośrodkach SPA i Wellness lub w innych ośrodkach zapewniających realizację programu praktyk, w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej.

Sylwetka absolwenta

Absolwent kierunku kosmetologia posiada umiejętność planowania i wykonania zabiegów kosmetycznych pielęgnacyjnych i upiększających, w tym zabiegów podologicznych, z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań oraz wykorzystaniem specjalistycznej aparatury stosowanej w kosmetologii, prawidłowego odczytywania składu kosmetyku, ustalenia jego zastosowania i stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem, a także wykonania kosmetyku na podstawie receptury.

Nabędzie umiejętności ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Wyposażony w interdyscyplinarną wiedzę z zakresu dietetyki, higieny i kultury fizycznej oraz zarządzania i komunikacji społecznej będzie potrafił w sposób profesjonalny podejmować działania w zakresie promowania zdrowego stylu życia, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom oraz organizowania i prowadzenia obiektu z usługami branży beauty, jak również jego promocji.

Dzięki interdyscyplinarnej wiedzy uzyska kompetencje w zakresie sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad klientem zgodnej z zasadami etyki ogólnej i zawodowej, z uwzględnieniem poszanowania i respektowania praw klienta, zgodnie z uregulowaniami prawnymi związanymi z wykonywanym zawodem. Posiada świadomość konieczności samokształcenia i doskonalenia zawodowego. Posiada umiejętność organizacji pracy własnej, nawiązywania współpracy w zespole.

Ponadto absolwent będzie znał język obcy na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz będzie posiadał umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kosmetologii. Będzie przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku kosmetologia lub zdrowie publiczne, a także kierunkach pokrewnych: technologia kosmetyczna, chemia kosmetyczna.

Jak się studiuje kosmetologię?

Nowoczesna infrastruktura

Będziesz uczył się zawodu w nowoczesnych laboratoriach, wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt i najnowsze oprogramowanie, co znacząco wpływa na komfort studiowania.

W Instytucie znajduje się również biblioteka i czytelnia oraz „Strefa Chill”, w której będziesz mógł odpocząć w przerwach  między zajęciami.

Posiadamy własny Dom Studencki zlokalizowany w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie parku oraz posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią. To nowoczesny budynek z siłownia i sauną, który zapewni Ci komfortowe warunki mieszkania w miłej atmosferze.

Jak dostać się na kosmetologię? - progi punktowe

Podstawą wpisania na listę studentów jest uczelniany wskaźnik rekrutacyjny W obliczany ze wzoru: W = 2 *P1 + 0,25 *P2 + 0,25 *P3,
gdzie P1, P2, P3 – są to punkty za przedmioty maturalne:  

 • Biologia albo Chemia albo Fizyka albo Matematyka (P1)
 • Język polski (P2)
 • Język obcy (P3)

W przypadku nowej matury w obliczeniu W uwzględnia się wyniki części pisemnej egzaminu maturalnego, gdzie wynik procentowy jest równy liczbie punktów. Liczba punktów „P” jest wyznaczana według jednego z następujących wariantów i jest równa:

 • liczbie punktów za egzamin zdawany wyłącznie na poziomie podstawowym,
 • sumie punktów uzyskanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
 • podwojonej liczbie punktów za egzamin zdawany na poziomie rozszerzonym (w przypadku, gdy na świadectwie dojrzałości nie są podawane dodatkowo punkty za poziom podstawowy),
 •  podwojonej liczbie punktów w przypadku egzaminów, dla których nie były przewidziane dwa poziomy.

Liczba miejsc:

42 osoby - zapewniamy zajęcia w małych grupach!

Opłaty:

Za te studia w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu nic nie płacisz!

Oblicz swoje punkty


Informatyka
Matematyka
Fizyka
Biologia
Chemia
Geografia
Historia
Wiedza o społeczeństwie
Język polski
Język angielski
Wybrany język obcy
Twój wynik to:
Przewiń do góry