Pisarka, nauczycielka i radna… Na koncie ma wydaną serię powiślanką, a kolejne książki w przygotowaniu… - mowa o Sylwii Kubik „Pisarce z Powiśla”. Absolwentka Filologi polskiej w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Laureatka nagród: Osobowość Roku 2019 oraz Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego. Od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Więcej informacji o Sylwii Kubiak i jej powieściach znaleźć można na stronie sylwiakubik.pl

Co zaś się tyczy PWSZ w Elblągu to…

- "Z rozrzewnieniem wspominam ten czas studiów i ogrom wiedzy i pasji wykładowców. Moim najulubieńszym był mój profesor Jerzy Szyłak, którego zakres wiedzy podziwiam. Poza tym bardzo go lubię, jako człowieka - otwartego na innych, na tematy, na świat. I oczywiście pani Irenka z dziekanatu, która była duszą uczelni" - wspomina Sylwia Kubik.

Z Sylwią Kubik spotkała się Małgorzata Bańska podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece PWSZ w Elblągu (BU2) przy ul. Czerniakowskiej 22.