Piłkarki ręczne w Akademickich Mistrzostwach Polski

Piłkarki ręczne w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach 27 – 30 maja 2022 roku reprezentacja Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu w Piłce Ręcznej Kobiet  uczestniczyła w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet Półfinał A północ. Naszą Uczelnię  reprezentowały studentki – zawodniczki, w składzie:

  1. Dronzikowska Aleksandra
  2. Kostuch Wiktoria
  3. Orzech Agnieszka
  4. Pająk Wioleta
  5. Stapurewicz Paulina
  6. Szapańska Oliwia
  7. Szczepanik Nikola
  8. Wasiak Adrianna
  9. Załuska Aleksandra

Drużyna pod opieką mgr Adama Jażdżyńskiego rozegrała pięć bardzo wyrównanych, zaciętych  spotkań. Dziewczyny za każdym razem zostawiały serce na parkiecie. Niestety nie obyło się bez poważnych kontuzji co spowodowało, że ostatni, półfinałowy mecz grały w niepełnym składzie. Mimo to drużyna elbląskiej ANS wywalczyła awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet, zajmując 6 miejsce w końcowej klasyfikacji. W półfinałach wzięło udział 12 drużyn.

Dziękujemy zawodniczkom za ich wolę walki i siłę ducha. Gratulujemy awansu do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet.

Finał zostanie rozegrany w Siemianowicach Śl./Chorzowa w dniach 09 – 12.06.2022r. W finałach weźmie udział 16 drużyn, które awansowały w półfinałach grupy A i B. 

 

fot. AMP w Piłce Ręcznej Kobiet - Półfinał A / Marcin.biz


Data publikacji: 01 czerwca 2022

Przewiń do góry