Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Turniej Badmintona w Grze Pojedynczej rozstrzygnięty

Turniej Badmintona w Grze Pojedynczej rozstrzygnięty

Turniej Badmintona w Grze Pojedynczej rozstrzygnięty

18 czerwca 2026 r. na boisku wielofunkcyjnym Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbył się Turniej Badmintona w Grze Pojedynczej, zorganizowany przez Klub Uczelniany AZS Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu w ramach wydarzenia organizowanego przez Radę Studentów ANS w Elblągu.

Celem turnieju była popularyzacja badmintona, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności akademickiej poprzez sportową rywalizację prowadzoną w duchu zasad fair play.

Zawody rozegrano w formule „każdy z każdym”. W pierwszej fazie uczestnicy rozegrali sześć spotkań, które wyłoniły zawodników rywalizujących następnie o miejsca medalowe. W meczu o trzecie miejsce Adrian Paradowski pokonał Kacpra Różyckiego. W finale Jakub Hennig zwyciężył Andrzeja Posima, zdobywając tytuł mistrza turnieju.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Jakub Hennig (Instytut Ekonomiczny)

II miejsce – Andrzej Posim (Instytut Informatyki Stosowanej)

III miejsce – Adrian Paradowski (BPWZ)

IV miejsce – Kacper Różycki (Instytut Informatyki Stosowanej)

Za organizację i koordynację turnieju oraz sędziowanie zawodów odpowiadał Daniel Dobranz, pełniący funkcję sędziego głównego.

Zgodnie z regulaminem turnieju medale dla zawodników, którzy zajęli miejsca I–III, zostaną wręczone w terminie do 7 dni od zakończenia zawodów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej postawy, zaangażowania oraz udziału w wydarzeniu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych inicjatywach sportowych organizowanych przez Klub Uczelniany AZS Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

 


Data publikacji: 23 czerwca 2026

Przewiń do góry