Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kolejni maturzyści zmierzyli się z królową nauk

Kolejni maturzyści zmierzyli się z królową nauk

W tym roku Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W trakcie pierwszego wydarzenia zorganizowanego 11 kwietnia odwiedziło nas ponad 350 uczniów, natomiast 18 kwietnia padł rekord frekwencji i mieliśmy przyjemność gościć 400 maturzystów z 12 szkół średnich. Młodzież z: Elbląga, Kwidzyna, Malborka, Morąga, Ostródy, Starogardu Gdańskiego oraz Tczewa tłumnie zjawiła się w murach naszej Akademii, aby na niecałe trzy tygodnie przed maturą powtórzyć sobie wszystkie informacje mogące przydać się na egzaminie maturalnym z matematyki.

Zebranych uczniów przywitała Zastępca dyrektora IE ANS w Elblągu ds. kształcenia dr Katarzyna Olszewska, po czym dr inż. Marcin Bukowski rozpoczął rozwiązywanie i omawianie zadań z przygotowanego arkusza maturalnego. W trakcie Wielkiej Powtórki na uczniów czekały m.in. równania i nierówności, logarytmy, funkcje, a także ciągi. Prowadzący nieustannie przypominał na co szczególnie należy zwracać uwagę rozwiązując zadania.

- Przyjechałam tutaj, aby jeszcze raz wszystko powtórzyć. Do matury zostało niedużo czasu, także dobrze jest poćwiczyć rozwiązywanie zadań - mówiła Karolina - uczennica biorąca udział w Wielkiej Powtórce przed Maturą z Matematyki.

W trakcie wydarzenia odwiedził nas również specjalny gość. Nasz elbląski Piekarczyk pojawił się we własnej osobie, aby wspólnie z maturzystami zmierzyć się z zadaniami maturalnymi.

Ponadto dodatkową atrakcję dla uczniów stanowiło zwiedzanie nowoczesnych gabinetów oraz laboratoriów, jak również stoiska przygotowane przez Instytuty ANS w Elblągu.

Maturzyści zostali zapoznani z całą ofertą studiów dostępnych w naszej Akademii, w tym z nowo otwartym kierunkiem - Logistyka oraz nowymi specjalnościami: Kreatywne pisanie i narracje gier komputerowych w ramach Filologii Polskiej, a także Administracja samorządowa i finanse publiczne w ramach Administracji.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez naszą Akademię Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki pomoże uczniom w zdaniu tego niezwykle ważnego egzaminu i w przyszłym roku akademickim dołączą oni do grona studentów.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na maturze!


Data publikacji: 19 kwietnia 2024

Przewiń do góry