Logistyka

Co to za studia?

Studia z zakresu logistyki to praktyczny kierunek na poziomie studiów I stopnia, który umożliwia zdobycie nie tylko solidnej wiedzy teoretycznej, ale także praktycznych umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania łańcuchem dostaw, magazynami oraz procesami logistycznymi w firmach różnej wielkości.

Dodatkowo, studenci rozwijają umiejętności planowania i optymalizacji działań logistycznych, co pozwala na efektywne zarządzanie zasobami i procesami w przedsiębiorstwach. Dzięki tym studiom dowiesz się również, jak sprawnie zaplanować własną działalność w branży TSL.

Logistyka, Studia I stopnia, licencjackie - ANS Elbląg
Rodzaj studiów

licencjat

Czas trwania studiów

3 lata (sześć semestrów)

Tryb studiów

studia dzienne

Opłata za studia

dzienne - bezpłatne

Gdzie praca po Logistyce?

Miejscem zatrudnienia absolwentów mogą być:
 • przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, usługowe, w tym: logistyczne, przewozowe, spedycyjne;
 • korporacje z branży FMCG (produktów szybkozbywalnych), chemicznej, kosmetycznej, IT, motoryzacyjnej,
 • placówki służby zdrowia,
 • jednostki wojskowe,
 • urzędy, i inne.
Ponadto Absolwenci zostaną przygotowani do założenia działalności gospodarczej w ramach branży TSL. Potencjalne stanowiska pracy absolwenta: menadżer logistyki, specjalista ds. logistyki, specjalista ds. dystrybucji, analityk łańcucha dostaw, analityk społeczno-ekonomiczny, doradca ds. zaopatrzenia i logistyki i inne. Studenci kończący Uczelnię są przygotowani do kontynuacji nauki na studiach uzupełniających II stopnia.

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Studia na kierunku LOGISTYKA pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności związanych z zarządzaniem przepływem dóbr, informacji i usług w ramach łańcucha dostaw. Ten kierunek skupia się na kluczowych aspektach logistyki, takich jak planowanie, koordynacja i optymalizacja procesów logistycznych w firmach oraz instytucjach. Studenci poznają nie tylko teoretyczne podstawy logistyki, ale również zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania zasobami, transportem, magazynowaniem oraz dystrybucją towarów. Dzięki temu są przygotowani do wyzwań związanych z dynamicznym i konkurencyjnym środowiskiem biznesowym oraz do podejmowania skutecznych decyzji logistycznych w praktyce.

Nabyte kompetencje dotyczą w szczególności:

 • analizy i oceny procesów logistycznych – fizyczny przepływ dóbr, transport, magazynowanie, systemy informacyjne, jakość, bezpieczeństwo, infrastruktura, koszty itp.,
 • posługiwania się branżowym językiem obcym,
 • umiejętności analizy i opracowania strategii łańcuchów dostaw,
 • znajomości funkcjonowania centrów i sieci logistycznych w wymiarze krajowym i międzynarodowym,
 • użytkowania systemów informatycznych w działalności logistycznej,
 • zarządzania relacjami z dostawcami i odbiorcami,
 • znajomości zapewnienia jakości oraz ekologicznej gospodarki odpadami i czynnikami energetycznymi.

Na mocy zawartych porozumień z jednostkami branży TSL studenci mają możliwość nieodpłatnego korzystania ze szkoleń udostępnionych w postaci e-learningu oraz przystępowania do certyfikowanych egzaminów z następujących modułów: transport drogowy, spedycja, magazyn, manager w branży TSL i innych, co stanowi uznanie w oczach pracodawców.

Jak się studiuje w ANS w Elblągu?

Nowoczesna infrastruktura

Studia na kierunku Logistyka prowadzone są w Instytucie Ekonomicznym - zlokalizowanym blisko dworca PKP i PKS w Elblągu.

W budynku, w którym odbywają się zajęcia, znajduje się również biblioteka i czytelnia, bar studencki oraz Strefa Chill, w której możesz odpocząć i zrelaksować się w przerwach między zajęciami.

Posiadamy własny Dom Studencki zlokalizowany w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie parku oraz posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią. To nowoczesny, spełniający wszystkie standardy budynek, który zapewni Ci komfortowe warunki mieszkania w doborowym towarzystwie i miłej atmosferze.

Przewiń do góry