Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Szansa na rozwój dla młodych informatyków

Szansa na rozwój dla młodych informatyków

Rusza kolejny etap projektu LO/TI Wyrównanie Szans organizowanego przez Instytut Informatyki Stosowanej Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Dyrektor IIS ANS w Elblągu dr inż. Jacek Paluszak wraz z Patrykiem Pieczarką - koordynatorem oraz pomysłodawcą projektu, odwiedzili Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, aby zachęcić przyszłych informatyków do wzięcia udziału w praktycznych wykładach i warsztatach mających na celu poszerzenie ich wiedzy dotyczącej wielu dziedzin nauk informatycznych.

Zebrana młodzież miała okazję wysłuchać wykładu dotyczącego podstaw informatyki. Patryk Pieczarka opowiedział o technologiach, które obecnie dominują na rynku, a także systemach wartych uwagi.

- Technologie, które wciąż się rozwijają w żadnym stopniu nie ustają. Potrzeba dużo czasu, a przede wszystkim chęci do pracy w tym zawodzie. IT jest szeroko rozwijającą się dziedziną nauki. Tylko osoby na czasie, mogą ubiegać się o posady na wyższym szczeblu - mówił Patryk Pieczarka.

Po prelekcji blisko 40 uczniów zgłosiło chęć uczestnictwa w projekcie LO/TI Wyrównanie Szans. Przyszli informatycy z elbląskich szkół średnich wezmą udział w wykładach i warsztatach organizowanych przez Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu. Zajęcia zostały przygotowane w taki sposób, aby uczniowie mogli poczuć się jak studenci naszej Akademii i wziąć udział w ćwiczeniach laboratoryjnych, w trakcie których będą korzystać z nowoczesnego sprzętu.

 Warsztaty są tak przygotowane, by mogli wziąć w nich udział również uczniowie, którzy z informatyką nie mieli wcześniej nic wspólnego. Dajemy laikom świetną szansę na rozpoczęcie przygody z IT - podkreśla dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor IIS ANS w Elblągu.

Zajęcia te mają na celu uświadomić uczniów, że informatyka to nie tylko teoria. Trzeba umieć rozwiązywać problemy szybko i sprawie. Tego właśnie będziemy uczyć na naszych zajęciach - mówi Patryk Pieczarka.

Na młodzież czekają 4 godziny wykładów oraz 18 godzin intensywnych zajęć laboratoryjnych.

Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie uczestniczą w naszych bezpłatnych warsztatach. Po ich zakończeniu, przyszli informatycy otrzymają certyfikaty.


Data publikacji: 21 marca 2023

Przewiń do góry