Studenci IPJ w Sejmie

Studenci IPJ w Sejmie

Studenci filologii polskiej o specjalności dziennikarstwo i nowe media oraz członkowie sekcji humanistycznej koła naukowego Humanitas odwiedzili Sejm RP. Byli gośćmi posłanki Moniki Falej.

Studenci byli w Sejmie akurat podczas posiedzenia plenarnego, mieli więc okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca parlamentarzystów i dziennikarzy relacjonujących obrady. Z galerii dla mediów wysłuchali dyskusji na temat zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym, w kuluarach spotkali wielu polityków z pierwszych stron gazet, odwiedzili też strefę, w której politycy udzielają wywiadów mediom czy organizują konferencje prasowe.

Posłanka Monika Falej opowiedziała o sprawach, którymi zajmuje się w Sejmie, o procesie stanowienia prawa i dyskusjach, jakie mu towarzyszą. Z kolei Marek Kacprzak, szef biura prasowego klubu parlamentarnego Lewicy, opowiedział o budowaniu relacji z mediami, bieżących kontaktach z dziennikarzami i doświadczeniach w swojej pracy dziennikarza, który był przez prawie 30 lat.

Na koniec studenci wzięli udział w wycieczce po sejmowych kuluarach z przewodnikiem, który przedstawił wiele ciekawostek związanych z historią tego miejsca.

Dziękujemy Pani Posłance Monice Falej za zaproszenie i przybliżenie pracy parlamentarzystów.


Data publikacji: 27 maja 2022

Przewiń do góry