Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Relacja z wyjazdu do Warszawy i Szczytna

Relacja z wyjazdu do Warszawy i Szczytna

W dniach 05.04.2023 r. – 06.04.2023 r. członkowie Koła Naukowego Public Safety oraz studenci Instytutu Ekonomicznego Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu udali się do Warszawy oraz Szczytna.

W Warszawie studenci zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, w którym obok tradycyjnych wystaw zapoznali się z wystawionymi eksponatami high technology dotyczącymi sztucznej inteligencji, cyfryzacji, robotyzacji, kryzysu klimatycznego oraz zmian w środowisku naturalnym.

Następnie studenci udali się do Szczytna, gdzie zapoznali się z zasadami funkcjonowania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, poznali bazę naukowo-dydaktyczną tej uczelni, w tym specjalistyczne pracownie, jak: Symulator działań Policji, Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze.

Ponadto uczestniczyli w zajęciach: pierwszej pomocy przedmedycznej, taktyki i techniki interwencji Policji oraz w wykładzie nadkom. dr Jarosława Sikory pt. „Masowe migracje jako element bezpieczeństwa wewnętrznego państwa”.

Pobyt w Szczytnie odbył się w ramach zawartego w dniu 10 maja 2013 r. porozumienia między uczelniami dotyczącego zasad współpracy w ramach działalności dydaktycznej, naukowo-badawczej i wydawniczej.


Data publikacji: 11 kwietnia 2023

Przewiń do góry