Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Zajęcia w Skansenie Pszczelarskim

Zajęcia w Skansenie Pszczelarskim

Studenci studiów magisterskich wraz z dr Krzysztofem Grablewski wzięli udział w zajęciach w Skansenie Pszczelarski w Karczowiskach Górnych

Zajęcia poprowadzone w siedzibie stowarzyszenia  przyczyniły się do lepszego poznania zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem społeczno-gospodarczym, organizacjami pozarządowymi i ekonomią sektora publicznego w aspekcie praktycznym.

Studenci wzięli udział w części wykładowej i warsztatach (zajęcia praktyczne).  Tematyka - zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy w praktyce pszczelarskiej, organizacje pozarządowe - jak prowadzić ogólnopolskie  stowarzyszenie.

Studenci  uczestniczyli także w warsztacie – robienie świec z wosku. Warsztaty były okazją by nawiązać do tematu, porozmawiać także o roślinach miododajnych, bioróżnorodności w kontekście zrównoważonego rozwoju, poznać sferę ekonomii społecznej i funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Na zakończenie zajęć zostało zorganizowane ognisko integracyjne-animacyjne, jako narzędzie/platforma do prowadzenia otwartej dyskusji w obrębie przedmiotu.


Data publikacji: 19 maja 2023

Przewiń do góry