Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Praktyczne i rzeczowo o młodzieży w obliczu zagrożeń w cyberprzestrzeni

Praktyczne i rzeczowo o młodzieży w obliczu zagrożeń w cyberprzestrzeni

Wykładowca Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu dr inż. Hanna Mierzejewska została zaproszona do udziału w seminarium pt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”, zorganizowanym przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno – Ekonomiczną w  dniu 25 listopada 2021 r.

 

Tematem wystąpienia Pani doktor były zagrożenia bezpieczeństwa młodzieży szkolnej występujące w cyberprzestrzeni, sposoby ich ograniczania i eliminowania. dr inż. Hanna Mierzejewska przedstawiła wyniki badań obejmujące aktywność nastolatków w sieci, świadomość młodych ludzi dotyczącą zagrożeń w wirtualnej przestrzeni, doświadczenia młodzieży związane z hejtem, pornografią internetową i patostreamingiem, edukacyjną rolą Internetu i urządzeń mobilnych oraz sposoby  reagowania na przemoc. Przedstawiła  również ważną rolę  rodziców w aspekcie funkcjonowania dzieci i młodzieży w wirtualnym świecie z wirtualnymi pseudo przyjaciółmi oraz problem społecznego osamotnienia, a nawet wykluczenia. Pani doktor zwróciła uwagę na bardzo niepokojące zagrożenie i zjawisko,  które pojawiło się w 2017 roku na platformie YouTube i Tik Toku, jest to patostreaming.

Na zakończenie uczestnicy prelekcji wysłuchali  wniosków i zadań, które należy wdrożyć, aby wśród dzieci i młodzieży  zapobiec uzależnieniom od Internetu,  urządzeń mobilnych i stacjonarnych, a także osamotnieniu i wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.


Data publikacji: 01 grudnia 2021

Przewiń do góry