Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Młodzi humaniści w Instytucie Pedagogiczno-Językowym

Młodzi humaniści w Instytucie Pedagogiczno-Językowym

6 czerwca w murach naszej Uczelni mieliśmy okazję gościć uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Instytut Pedagogiczno-Językowy ANS w Elblągu przygotował dla nich wiele atrakcji.

Zastępca Dyrektora IPJ ANS w Elblągu ds. naukowych i organizacyjnych dr Joanna Nowak oraz Zastępca Dyrektora IPJ ANS w Elblągu ds. kształcenia mgr Marzanna Tyburska oficjalnie przywitały uczniów w auli oraz opowiedziały o Instytucie. Młodzież dowiedziała się, jakie kierunki studiów dostępne są w naszej Uczelni oraz usłyszała o innowacyjnych i praktycznych rozwiązaniach stosowanych w czasie nauki w IPJ ANS w Elblągu.

Uczniowie szybko przekonali się, jak w praktyce wyglądają nowoczesne metody nauczania. W trakcie zwiedzania Instytutu Pedagogiczno-Językowego odwiedzili m.in.: salę logopedyczną z lustrem weneckim, sale grafiki komputerowej, specjalistyczne sale do nauki matematyki i informatyki w klasach 1-3 oraz laboratorium językowe z oprogramowaniem Sanako Lab i Trados.

Oczywiście w programie zwiedzania nie mogło zabraknąć Biblioteki naszej Uczelni. O pracy BANS w Elblągu, wystawach oraz publikacjach dostępnych dla studentów uczniom opowiedziała Dyrektor mgr Iwona Osmulska.

Następnie na zebraną młodzież czekały warsztaty.

W pierwszym z nich mgr Sylwia Góralewicz zaprosiła uczniów do porozmawiania o pieniądzach. W trakcie warsztatów prowadzonych w języku angielskim poznali oni przysłowia o pieniądzach, różne podejście do pieniędzy oraz słownictwo dotyczące pieniędzy w codziennym życiu.

- Było fajnie. Warsztaty naprawdę nam się podobały - mówili uczniowie III LO w Elblągu.

Młodzież również wzięła udział w warsztatach To co widzisz, nie zawsze jest tym, co słyszysz, prowadzonych przez mgr Piotra Kacałę.

Uczniowie zobaczyli jak interesujący może być język angielski i jakie pomyłki zdarza się nam popełniać. Przekonali się, że nieprawidłowa wymowa słów w języku angielskim może całkowicie zmienić znaczenie wyrazów.


Data publikacji: 07 czerwca 2022

Przewiń do góry