Minecraft Hackathon 2022

Minecraft Hackathon 2022

W dniach 10-12 czerwca uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz studenci licznie zgromadzili się w murach Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, aby wziąć udział w Minecraft Hackathon 2022 organizowanym przez Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy.

Studenci otrzymali zadanie przygotowania programu, który na bazie mapy Elbląga zeskanowanej laserowo przez OPEGIEKA sp. z o.o. w Elblągu, miałby przekonwertować ją do środowiska Minecraft.

Celem czteroosobowych zespołów reprezentujących szkoły średnie było odtworzenie XVII-wiecznego Elbląga. Zaangażowanie i ilość pracy włożonej przez młodzież w ożywienie historycznej wersji naszego miasta były niesamowite.

Dla najmłodszych uczestników Minecraft Hackathon 2022 ze szkół podstawowych, organizatorzy przygotowali trochę inne wyzwanie. Każdy z nich musiał stworzyć swoją wersję elbląskiego Piekarczyka.

Emocje sięgały zenitu, ponieważ było o co walczyć. Blisko 20 tysięcy złotych w puli nagród skutecznie działało na wyobraźnię i zachęcało do wytężonych wysiłków.

Po wielogodzinnych zmaganiach, uczestnicy zaprezentowali swoje prace, a jury Minecraft Hackathon 2022 wyłoniło zwycięzców.

 

Zwycięzcy Minecraft Hackathon 2022

 

Szkoły podstawowe - konkurs indywidualny

- Martyna Górka - Szkoła Podstawowa nr 19
- Tomasz Brembor - Szkoła Podstawowa nr 1
- Anna Knak - Szkoła Podstawowa nr 4
- Filip Surówka - Szkoła Podstawowa nr 15

 

Szkoły średnie - konkurs drużynowy

1 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

2 miejsce - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu

3 miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu

 

Studenci - konkurs drużynowy

1 miejsce - WCWM24B

2 miejsce - EPPJND

3 miejsce - Obsidian

 

Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni podkreślił, że wydarzenie było świetną okazją do połączenia nauki ze wspaniałą zabawą.

- Naprawdę jestem pod wrażeniem pomysłowości i inwencji wszystkich uczestników. Myślę, że jest to świetna zabawa, która ma duży walor edukacyjny - mówił Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

Wiceprezydent Miasta Elbląg Michał Missan zaznaczył, że takie inicjatywy nie tylko uczą i bawią, ale również idealnie wpisują się w rozwój miasta i budowanie lokalnego patriotyzmu.

Chciałem pogratulować inicjatywy. Zobaczcie Państwo jak to się świetnie wpisuje w rozwój miasta. Po pierwsze, mamy uczelnię, która kształci na kierunkach, które są potrzebne biznesowi. Po drugie, konkurencje dotyczyły architektury, historii naszego miasta, a to też buduje lokalny patriotyzm - podkreślał Wiceprezydent Miasta Elbląg Michał Missan.

 

Serdecznie dziękujemy partnerowi strategicznemu Minecraft Hackathon 2022: OPEGIEKA sp. z o.o. w Elblągu.

Minecraft Hackathon 2022 patronatem objęli: Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski oraz Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

Partnerami wydarzenia byli: Microsoft, OKE Software, Atos, Giganci Programowania, Furgonetka oraz Auto Land.

Wydarzenie patronatem medialnym objął portel.pl.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Minecraft Hackathon 2022!

 

 

Zdjęcia:
- BPWZ ANS w Elblągu,
- Kacper Gwóźdź - Studenckie Koło Naukowe "Klub Ambasadora ANS".


Data publikacji: 13 czerwca 2022

Przewiń do góry