Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Młodzi mechanicy poznali praktyczny wymiar studiów

Młodzi mechanicy poznali praktyczny wymiar studiów

29 listopada w murach Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Malborku, którzy przyjechali do nas wraz z kierownikiem kształcenia praktycznego ZST w Malborku dr inż. Tomaszem Olkowskim oraz Panią Natalią Pałucką. Dyrektor Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu dr Agata Rychter, prof. uczelni przygotowała dla młodzieży liczne atrakcje.

Pierwszą z nich był wykład prof. dra hab. inż. Jerzego Łabanowskiego pt. "Wprowadzenie do materiałoznawstwa". Uczniowie dowiedzieli się m.in., że materiałoznawstwo to nauka o budowie wewnętrznej materiałów oraz zależnościach pomiędzy składem chemicznym, strukturą i właściwościami. Wykład bardzo zainteresował uczniów, o czym świadczyły liczne pozytywne komentarze po jego zakończeniu.

Następnie młodzi mechanicy mieli możliwość zwiedzić laboratoria Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu.

Dyrektor IP ANS w Elblągu dr Agata Rychter, prof. uczelni zaprezentowała uczniom laboratorium chemiczne oraz laboratorium biologii i mikrobiologii, po czym mieli oni okazję zobaczyć kraby wykorzystywane w celach naukowych.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Bibliotece ANS w Elblągu, gdzie Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska opowiedziała o pracy Biblioteki oraz zaprosiła młodzież do obejrzenia wystawy w Galerii Filar Sztuki.

Jednak nie był to koniec atrakcji przygotowanych dla uczniów.

Prof. dr hab. inż. Jerzy Łabanowski zapoznał młodzież z laboratorium inżynierii materiałowej oraz pracownią obróbki cieplnej, gdzie prowadzone są zajęcia dydaktyczne z zakresu materiałoznawstwa i inżynierii materiałowej dla studentów studiujących na kierunkach: mechanika i budowa maszyn oraz budownictwo.

Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć laboratorium materiałów budowlanych i żelbetu, w którym czekał na nich dr inż. Bartłomiej Brzeziński ze studentami.

Dzień pełen wrażeń zakończyła wizyta w laboratorium mechaniki gruntów.


Data publikacji: 01 grudnia 2022

Przewiń do góry