Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Decydując się na profil humanistyczny w szkole średniej każdy z nas liczy na to, że w przyszłości będzie mógł dalej realizować i rozwijać swoje pasje oraz pracować w wymarzonym zawodzie. Mamy nadzieję, że poświęcony czas oraz trud włożony w naukę zaprocentuje.

Jakie studia po profilu humanistycznym? Porady dla humanistów.

Ale jak możemy przekuć lata zdobytej wiedzy oraz umiejętności w jeszcze większe możliwości i ostateczny sukces? Najlepszym wyborem będzie wykorzystanie ich na studiach.

TWOJE STUDIA – TWÓJ WYBÓR

Zapewne znasz to uczucie gdy rodzina, znajomi czy przyjaciele podsuwają nam pomysły na studia i planują nasze życie na wiele lat do przodu. Nie pomaga również fakt, że w dzisiejszych czasach ilość rozmaitych kierunków, na których możemy studiować potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Pamiętaj jednak o tym, że najlepiej jest samemu zdecydować na bazie tego, w czym Ty czujesz się najlepiej. Wybierz więc to, co Ciebie najbardziej  interesuje, a na pewno nie będziesz żałować.

MOŻLIWOŚCI

Wiedza oraz umiejętności, które zdobyliśmy w czasie kształcenia nastawionego na przedmioty humanistyczne mogą naprawdę zaprocentować w wielu dziedzinach.

Jeżeli czujesz się mocny w językach obcych, a swoją przyszłość wiążesz z ich nauczaniem lub translatoryką to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie Filologia.

Osoby mocne z języka polskiego, lubiące literaturę, pragnące w przyszłości zostać nauczycielem języka polskiego powinny poważnie rozważyć Filologię Polską.

Jeśli interesuje Cię praca wychowawcza z dziećmi i młodzieżą w charakterze pedagoga lub wychowawcy to Pedagogika będzie kierunkiem dla Ciebie.

Gdybyś chciał związać swoją przyszłą pracę z pomocą osobom niepełnosprawnym lub uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to warto zainteresować się Pedagogiką Specjalną.

Pamiętaj, że niezależnie od wybranego przez Ciebie kierunku studiów najważniejsze jest to, aby Twój wybór pozwolił Ci dalej rozwijać swoje pasje i wykorzystywać zdobyte umiejętności w upragnionym zawodzie.

 

WYMARZONY ZAWÓD

Zdecydowaliśmy z jakim kierunkiem studiów zwiążemy swoją najbliższą przyszłość. Teraz najważniejszy staje się wybór przyszłego, upragnionego zawodu.

Pamiętaj, że wybrany kierunek studiów nie ogranicza nas tylko do jednej ścieżki kariery. W czasie studiów zdobędziesz nową wiedzę i poszerzysz swoje horyzonty, co na pewno przełoży się na Twoje zainteresowania i pomysły na życie. Pamiętając słowa Konfucjusza "Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu", wybierz taki zawód, który będzie odzwierciedlał Twoje pasje i pozwoli Ci się dalej rozwijać.

STUDIA W PWSZ W ELBLĄGU

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu stawiamy na praktyczność kształcenia.

Duża ilość praktyk, wykładowcy praktycy oraz kierunki studiów dopasowane do potrzeb rynku są gwarantem satysfakcjonującej pracy po studiach.  Możemy Ci zaoferować darmowe studia dzienne, popołudniowe oraz bogatą ofertę studiów zaocznych. Studia te są idealnie dopasowane do osób pracujących i łączą praktyczność kształcenia z wygodą studiowania.

Jeśli nie masz pewności jaki kierunek wybrać lub chcesz uzyskać informacje dotyczące studiów w PWSZ w Elblągu sprawdź naszą ofertę, bądź skontaktuj się z nami przez e-mail: Turn on Javascript!.

 

Autor: Dariusz Trzciński

Przewiń do góry