Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Oblicza przedsiębiorczości"

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Oblicza przedsiębiorczości"

20 października 2022 roku odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Oblicza przedsiębiorczości", organizowana przez Instytut Ekonomiczny ANS w Elblągu w związku z obchodami jubileuszu 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. W wydarzeniu udział wzięli eksperci, studenci oraz uczniowie.

Konferencję rozpoczął Zastępca Dyrektora IE ANS w Elblągu ds. naukowych i organizacyjnych dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

- W tym roku zaczęliśmy cykl, który nazwaliśmy "Oblicza przedsiębiorczości". Przyjęliśmy, że konferencja o tym charakterze będzie się odbywała co dwa lata, ponieważ już wcześniej rozpoczęliśmy cykl konferencji samorządowych - mówił Zastępca Dyrektora IE ANS w Elblągu ds. naukowych i organizacyjnych dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

Następnie zebranych przywitał Prorektor ANS w Elblągu ds. kształcenia dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni, który wyraził nadzieję na kontynuację konferencji w przyszłości.

- Sądzę, że to będzie pierwsza konferencja w bardzo długiej serii, a każdy kolejny temat wiodący będzie równie ważny i atrakcyjny - mówił Prorektor ANS w Elblągu ds. kształcenia dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni.

Wśród prelegentów znaleźli się eksperci poruszający tematy związane z rzeczywistością i wyzwaniami gospodarczymi związanymi z pandemią COVID-19.

- Uważam, że idea konferencji jest bardzo ciekawa. Temat związany z pandemią oraz wojną na Ukrainie jest tematem bardzo aktualnym. Konferencja jest szczególnym miejscem gdzie można przedstawić analizy dotyczące sytuacji gospodarczej w naszym kraju oraz na świecie - podkreślił dr inż. Marcin Bukowski.

W trakcie konferencji mogliśmy wysłuchać następujących prelekcji:

  • Wpływ pandemii Covid-19 na branżę turystyczną w Polsce - dr inż. Marcin Bukowski, ANS w Elblągu,
  • Dążenie do rozwoju zrównoważonego gospodarek europejskich w trakcie pandemii COVID-19 - dr Hanna Kruk, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej,
  • Trendy w łańcuchach dostaw w czasie pandemii i wojnydr Henryk Gawroński, prof. uczelni, ANS w Elblągu,
  • Działania pomocowe państwa w okresie pandemii Covid-19 w opinii przedsiębiorców - dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni, dr inż. Tomasz Winnicki, ANS w Elblągu,
  • „To be like hot potato” – ZATRUDNIENIE WSPOMAGANE sposobem na walkę z bezrobociem w Polsce w okresie pandemii dr Krzysztof Grablewski, ANS w Elblągu,
  • Bon turystyczny jako narzędzie wsparcia polskich rodzin - Nikola Krauze, ANS w Elblągu,
  • Kapitał ludzki na obszarze Warmii i Mazur - dr inż. Anetta Waśniewska, Uniwersytet Morski w Gdyni,
  • Wpływ pandemii COVID-19 na rozwój e-commerce w Polsce - Daria Kobylińska, ANS w Elblągu,
  • Wpływ pandemii Covid-19 na zachowania konsumenckie PolakówMonika Hasić,  ANS w Elblągu,
  • Konkurencyjność kształcenia w okresie pandemii COVID-19 - dr Katarzyna Olszewska, ANS w Elblągu.

 

Wszystkim prelegentom oraz gościom serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji.

 


Data publikacji: 21 października 2022

Przewiń do góry