Jubileuszowy wernisaż w Galerii Filar Sztuki

Jubileuszowy wernisaż w Galerii Filar Sztuki

10 października 2022 roku w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbył się jubileuszowy wernisaż wystawy projektów architektonicznych, urbanistycznych oraz designerskich pt. "Sztuka w Architekturze", będący setnym wydarzeniem organizowanym przez Galerię. Autorem wystawy jest Marcin Owczarek - student architektury i urbanistyki, który rozwijał swoje pasje biorąc udział w wielu konkursach i uzyskując wyróżnienia.

Licznie zebranych gości przywitała Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska, która podkreśliła jubileuszowy charakter wernisażu:

- Jest to wyjątkowe, setne wydarzenie naszej Galerii Filar Sztuki, które pięknie wpisuje się w jubileusz 25-lecia istnienia naszej Uczelni - mówiła Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska.

Następnie, była Dyrektor Biblioteki ANS w Elblągu oraz założycielka Galerii Filar Sztuki mgr Janina Szadkowska nawiązała do historii powstania Galerii:

- W kwietniu 2001 roku na filarze zawiesiłam obraz z kolekcji prywatnej - "Strażnik Błękitnej Nadziei" Władysława Hasiora. W ten sposób została otwarta Galeria Filar Sztuki - mówiła założycielka Galerii Filar Sztuki mgr Janina Szadkowska.

Autor wystawy - Marcin Owczarek opowiedział zebranym gościom o swoich pasjach związanych z architekturą i sztuką.

Liczne sukcesy oraz wyróżnienia, w tym 1 miejsce w konkursie ogólnopolskim na projekt lampy i wyróżnienie w konkursie na projekt krajobrazowy niezbicie świadczą o wysokiej jakości jego prac.

Zebrani goście byli zachwyceni kreatywnością oraz innowacyjnością prezentowanych projektów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

 


Data publikacji: 11 października 2022

Przewiń do góry