Zapraszamy na Piknik rodzinny Erasmus+

Zapraszamy na Piknik rodzinny Erasmus+

Piknik rodzinny Erasmus+ na Targu Węglowym i otwarcie InnHUB’a w Bibliotece Głównej UG 

 

Moc atrakcji związanych z nowoczesną edukacją, m.in. Mobilne Centrum Edukacyjne, pokazy eksperymentów prezentowanych przez Związek Uczelni Fahrenheita, degustacja potraw przygotowanych przez medalistę Mistrzostw Europy EuroSkills 2021 w gotowaniu, animacje i warsztaty dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, zaplanowane na czas Pikniku Rodzinnego | Dzień Innowacji Erasmus+, który odbędzie się 4. września  na Targu Węglowym w Gdańsku. Podczas imprezy dowiecie się że ze środków Programu Erasmus+ mogą skorzystać nie tylko studenci. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

 

Atrakcje podczas pikniku na Targu Węglowym 

Moc bezpłatnych atrakcji czeka na uczestników niedzielnego pikniku organizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Uniwersytet Gdański. Wśród nich są degustacje, pokazy i koncerty. Na scenie wystąpi Ania Rusowicz- wokalistka, kompozytorka, laureatka czterech Fryderyków, której twórczość nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70.  Zaprezentuje się też duet The Missing Part oraz Studio Wokalne UG. Atrakcją dla smakoszy będzie z pewnością degustacja potraw przygotowanych przez Bartosza Wicherka, brązowego medalistę mistrzostw EuroSkills Graz 2021 w kategorii gotowanie. 

W programie nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, których zapraszamy na animacje i ciekawe warsztaty – m.in. z robotyki czy podstaw programowania.  Natomiast Związek Uczelni Fahrenheita, współtworzony przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Gdański zaprasza do swojego namiotu na pokaz eksperymentów.  

Partnerami Pikniku są: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki  w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Akademia Pomorska w Słupsku, Ateneum- Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu, WorldSkills Poland oraz BidFood Farutex.  

 

Szczegółowy program Pikniku Rodzinnego Dzień Innowacji Erasmus+:  

  

12:00 Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego  

12:45 Europejski Korpus Solidarności – jak skorzystać z międzynarodowego wolontariatu?  

13:30 Występ THE MISSING PART The Missing Part - Gdzieś Obok - YouTube  

14:15 Kształcenie zawodowe a Worldskills? Rozmowa z Bartoszem Wicherkiem – brązowym medalistą w kategorii gotowanie EuroSkills Graz 2021 O inicjatywie, pokazy gastronomiczne  

14:30 Erasmus+ InnHUB w Gdańsku - dlaczego oferta programu Erasmus+ jest dla każdego?  

  • prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego 

  • dr Paweł Poszytek Dyrektor Generalny FRSE | Dyrektor Narodowej Agencji  Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności   

  • Bartosz Stawiarz Dyrektor ds. współpracy z regionami | Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB  

14:45 POKAZ EKSPERYMENTÓW:  “Ciepło, Zimno”  

16:00 Koncert ANI RUSOWICZ Ania Rusowicz - Slepa Milosc - YouTube  

17:00 Pokazy i animacje prowadzone przez uczelnie  

17:30 Występ PAWEŁ WIŚNIEWSKI - akordeon aMuz  

 

Atrakcje dostępne przez cały dzień: 

12:00-18:00   warsztaty i zwiedzanie MOBILNEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO – https://www.youtube.com/watch?v=X6SKpJGmRYU  

12:00-18:00  Strefa WORLDSKILLS – pokaz gotowania wraz z degustacją 

12:00-18:00   POKAZ EKSPERYMENTÓW dla dzieci i dorosłych prowadzone w namiocie Uczelni Fahrenheita 

12:00-18:00   ANIMACJE DLA DZIECI - malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci,  

12:00-18:00  PUNKT INFORMACYJNY - Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności 

 

Budżet Programu Erasmus+ nie tylko dla studentów i uczelni. Otwarcie InnHUB’a  

-Szczególnie ważny jest fakt, że ze środków programu Erasmus+ mogą korzystać nie tylko szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia zawodowego, ale także firmy  instytucje oświatowe, jak przedszkola czy szkoły, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, a także instytucje samorządowe. Wspaniałe możliwości daje również Europejski Korpus Solidarności, „młodszy brat Programu Erasmus+”, finansujący wolontariat międzynarodowy i lokalne projekty solidarnościowe.  – mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Z funduszy programu przeznaczonego m.in. na wymiany międzynarodowe, finansowanie projektów edukacyjnych i kształcenia zawodowego mogą skorzystać osoby w każdym wieku, Budżet, jaki Komisja Europejska przeznaczyła na lata 2021−2027, to ponad 28 mld euro” 

 

Aby promować możliwość korzystania z programu  wśród mieszkańców województwa Pomorskiego, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z Uniwersytetem Gdańskim tworzy Erasmus+ InnHUB Centrum Innowacji Programu Erasmus+, które będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych już od 8. września.  

 

- Chcemy promować i upowszechniać w naszym regionie innowacyjne projekty edukacyjne i rozszerzać sieć współpracy, również w oparciu o partnerstwo międzynarodowe. Dlatego jednym z celów InnHUB’a jest stworzenie przestrzeni, w której studenci, pracownicy i przedsiębiorcy będą mogli wspólnie poszukiwać przełomowych pomysłów biznesowych - mówi prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego. - W ten sposób realizujemy także kolejne zadania, jakie stawia przed sobą program Uniwersytetów Europejskich, w którym aktywnie działamy w zakresie wdrażania praktycznych innowacji dydaktycznych, skutecznego transferu wiedzy oraz promowania idei zrównoważonego rozwoju. 

 

Siedzibą InnHUB’a będzie Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, mieszcząca się przy ul. Wita Stwosza 53 w Gdańsku. Centrum będzie pełniło rolę nie tylko punktu informacyjnego, ale też miejsca warsztatów i szkoleń. Informacje o godzinach otwarcia centrum dostępne są na stronie: www.erasmusplus.org.pl/erasmus-innhub  

 

 

 


Data publikacji: 01 września 2022

Przewiń do góry