Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wzmocnienie pozytywne - nowa wystawa w GFS

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Wiolety Wojtkiewicz w środę 11. grudnia 2019 r. o godz. 18.00 do Galerii Filar Sztuki.

Wioleta Wojtkiewicz od szóstego roku życia do ukończenia Szkoły Podstawowej przebywała w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach. W Elblągu ukończyła Gimnazjum nr 9  i IV Liceum Ogólnokształcące. W 2012 r. ukończyła Szkołę Policealną Integracyjną Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie jako technik masażysta. Obecnie jest studentką I roku Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na Wydziale Pedagogika.

 

Katarzyna Smeja-Skulimowska o autorce:
Wioleta Wojtkiewicz wykorzystuje zmysł dotyku aby tworzyć swoje prace. Widzi dzięki swoim dłoniom. W ten sposób przenosi własną wizję na papier. Używa papieru, igły i nici, które wszywane w kartki tworzą fakturę i uwypuklają obraz. Spośród wielu motywów jakie wybiera, szczególną uwagę zwróciłam na postaci ludzkie. Obrazy postaci jawią się jako roztańczone, wibrujące formy. Nawet dość wyraźny kontur rysunku nie odbiera wrażenia ruchu, pewnej ulotności ludzkiej formy zbudowanej z drgających atomów. Autorkę znam osobiście i rozumiem jej fascynację człowiekiem. Wioleta bowiem jest kobietą z wielką pasją, ogromnym apetytem na życie. Jej kreatywność, otwartość, dynamiczność i wewnętrzna siła nie pozwalają na nudę. Wioleta ciągle, nieustająco znajduje w świecie inspirację. Znajduje ją też w ludziach, których poznaje na swojej drodze.
 
 

Wystawa potrwa do 10. stycznia 2020 r.

 


Data publikacji: 03 grudnia 2019

Przewiń do góry