Wykład "Sztuka w Architekturze"

Wykład "Sztuka w Architekturze"

W piątek 28 października po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach projektu "Akademia Praktycznie Stosowana - 25 wykładów na 25-lecie ANS w Elblągu". Tym razem blisko 150 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu wzięło udział w wykładzie pt. „Sztuka w Architekturze” wygłoszonym przez Marcina Owczarka - studenta architektury i urbanistyki.

Licznie zebranych gości przywitała Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska, jednocześnie zapraszając do Galerii „Filar Sztuki” na zwiedzanie wystawy, której autorem jest  Marcin Owczarek.

Podczas wykładu uczniowie mogli zobaczyć projekty architektoniczne oraz trójwymiarowe wizualizacje. Dowiedzieli się w jaki sposób Marcin Owczarek planuje przebudowę infrastruktury miejskiej, a także jakie zastosowania proekologiczne wykorzystuje podczas swojej pracy.

Po wykładzie uczestnicy odwiedzili Galerię „Filar Sztuki”, a także zwiedzili laboratoria Instytutu Politechnicznego.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się m.in. laboratoria mechaniki gruntów, materiałów budowlanych i żelbetu oraz laboratorium inżynierii materiałowej o których opowiadał dr inż. Bartłomiej Brzeziński.

 

Kolejne spotkania w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej już wkrótce.


Data publikacji: 31 października 2022

Przewiń do góry