Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wizyta studyjna w firmie ROCKFIN

Wizyta studyjna w firmie ROCKFIN

Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn Instytutu Politechnicznego, w dniu 18 marca odbyli wizytę studyjną w firmie Rockfin.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z jej Prezesem Michałem Wróblewskim. Zaprezentowano historię firmy i  obszary działalności inżynierskiej. Studenci zapoznali się z głównym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w nowoczesnej hali produkcyjnej w Małkowie koło Gdańska. W spotkaniu również wzięły udział: Dyrektor ds. kształcenia mgr inż. Dominika Iskra-Świercz oraz opiekun praktyk dr inż. Anna Rehmus-Forc.

 

Rockfin jest wiodącą na świecie firmą inżynieryjną specjalizującą się w projektowaniu, produkcji, testowaniu i serwisowaniu systemów olejowych, paliwowych do turbin gazowych, turbin parowych, generatorów, kompresorów oraz wysokociśnieniowych napędów i systemów sterowania. Od ponad 28 lat realizuje projekty dla globalnych firm m.in. FLSmidth, General Electric, Kawasaki, MAN Energy Solutions, Mitsubishi, Siemens, Toshiba. Firma Rockfin zatrudnia ponad 1000 osób w 4 lokalizacjach: Bydgoszczy, Małkowie, Gorlicach i Elblagu.  Najnowsza ich inwestycja to hala produkcyjna w Nowinie pod Elblągiem. Firma poszukuje do pracy inżynierów po kierunku mechanika i budowa maszyn. ANS nawiąże współpracę w sprawie praktyk zawodowych dla naszych studentów.

 


Data publikacji: 27 marca 2024

Przewiń do góry