Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wizyta dr Emine Guzel z Turcji

Wizyta dr Emine Guzel z Turcji

W dniach 16 -18 października 2023 roku w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu gościła dr Emine Guzel - wykładowca z Recep Tayyip Erdogan University w Turcji.  W czasie swojego pobytu w Elblągu przeprowadziła zajęcia skierowane do studentów kierunku Filologia angielska w zakresie Seminar on Music and Songs in English Language Teaching.

I would like to thank you for everything. You, your students, school, city and country are great! - podziękowała dr Emine Guzel.

Jej przyjazd był realizowany w ramach projektu mobilności studentów i wykładowców w Programie Erasmus+.

ANS w Elblągu współpracuje od wielu lat z Recep Tayyip Erdogan University w Rize z Turcji. Umowa obejmuje 2 kierunki studiów: Informatykę i Filologię angielską.

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku elbląska ANS w swoich murach gości studentów z zagranicznych uczelni partnerskich. W obecnym semestrze w ramach Programu ERASMUS+ z bogatej oferty kształcenia korzysta  7 zagranicznych studentów z: Recep Tayyip Erdogan University (Turcja), Firat University (Turcja), University of Castilla-La Mancha (Hiszpania), Universidad de Oviedo (Hiszpania). Obcokrajowcy przebywający w Instytucie Politechnicznym, Informatycznym, Pedagogiczno-Językowym i Ekonomicznym biorą udział w zajęciach na kierunkach:  Filologia angielska, Ekonomia, Informatyka oraz Mechanika i budowa maszyn.

 

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Erasmus + powstał dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni. Elbląska ANS do programu przystąpiła w 2005 roku, uzyskując Europejską Kartę Erasmusa, która uprawnia ją do realizowania wyjazdów w ramach programu. Co roku wielu studentów Uczelni odbywa zagraniczne studia lub praktyki. Z programu Erasmus+ korzystają również nauczyciele i pracownicy administracji poprzez udział w wyjazdach szkoleniowych i naukowych na terenie całej Europy. Jako partner europejski Programu, Uczelnia corocznie gości studentów i nauczycieli z  uczelni partnerskich.

Erasmus+ jest wspaniałą przygodą, pozwalającą m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przede wszystkim, przeżyć niesamowitą przygodę życia.

Więcej informacji na stronie: https://ans-elblag.pl/erasmusplus/

 

 


Data publikacji: 24 października 2023

Przewiń do góry