Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Warsztaty pieśni tradycyjnych

Warsztaty pieśni tradycyjnych

W dniach 9-11 kwietnia 2018 roku członkowie Chóru Akademickiego PWSZ w Elblągu  wezmą udział w warsztatach pieśni tradycyjnej. Zajęcia będzie prowadzić Malwina Paszek. Zajęcia będą się odbywać w Instytucie Pedagogiczno-Językowym przy ul. Czerniakowskiej 22.

W bezpłatnych warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani studenci PWSZ w Elblągu po wcześniejszym zgłoszeniu się drogą mailową do dyrygenta Chóru dr Anny Grodziewicz-Cernuto: Turn on Javascript!
Serdecznie zapraszamy!

Malwina Paszek, studia na poznańskiej Akademii Muzycznej (teoria muzyki) ukończyła w 2011 roku. Jako multiinstrumentalistka, gra na lirze korbowej, akordeonie, karimbie, altówce i cytrze. Zajmuje się równolegle śpiewem tradycyjnym, znanym jako "biały głos" lub "śpiewokrzyk". Od kilku lat prowadzi warsztaty pieśni tradycyjnych. Tradycja wielogłosowego śpiewu z Białorusi i Ukrainy jest jej pasją. Oprócz tego śpiewa pieśni polskie, rosyjskie i bałkańskie. Na warsztatach pojawiają się pieśni polskie z rożnych regionów, na rozmaite święta, obrzędy (np. wesele, pory roku), dawne tradycje nieistniejące, zapomniane lub mało popularne w Polsce, np. pieśni na wypędzanie Rusałek, pieśni wiosenne, jurskie, itd. Swoją technikę doskonaliła na warsztatach u Sergieja Olonkina (pieśni białoruskie), Agaty Harz (pieśni polskie) i Eliny Tonevy (pieśni bułgarskie). Wraz z zespołem Vidlunnia [działającym w latach 2010-2013] wykonywała pieśni ludowe i tradycyjne tematy do tańca w połączeniu z muzyką współczesną (sonoryzm, minimalizm). Od 2012 roku prowadzi warsztaty śpiewokrzyku w Poznaniu, a także grupę śpiewaczą Droryje. W duecie "Ludożercy z innej wsi" wraz z Tomkiem Grdeniem wykonuje autorskie utwory bazujące na piosence kabaretowej osadzonej w tradycji Cyganów bałkańskich (akordeon, cytra, altówka, śpiew). Od czerwca 2017 współtworzy folk-jazzowy kwartet Royber Buda.

 


Data publikacji: 03 kwietnia 2018

Przewiń do góry