Studenci w Warszawie

Rada Studentów w reprezentacji – przewodnicząca Weronika Wójcik, wiceprzewodnicząca z IPJ Magda Fedak oraz sekretarz Krzysztof Wróblak wzięli udział w XXV Konwencie Przewodniczących Samorządów Studenckich, a także w Sesji Zwyczajnej XXV Zjazdu Delegatów Parlamentu Studentów RP w Warszawie. Piątkowy wieczór upłynął na Gali Nagród Środowiska Studentów – Pro Juvenes, która odbyła się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

 

Wszystko odbyłoby się sztampowo i nudnie — wejście, przejście przez ogromny korytarz Politechniki i zajęcie miejsc. Jednak stojąc w kolejce do zrobienia pamiątkowego zdjęcia na ściance Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, na naszą nowa przewodnicząca zaczął upadać rollup agencji ochrony. Od tego nieszczęśliwego wypadku uchronił ją Piotr Müller — podsekretarz stanu w towarzystwie Wicepremiera Ministra Jarosława Gowina.

 

„Czasami rząd się do czegoś przydaje” rzucił żartobliwie Wiceminister, po czym sekretarz RS– Krzysztof przestawił naszą uczelnię, a także wraz z przewodniczącą poprosił o pamiątkowe zdjęcie. Kto by pomyślał, że z pozoru śmieszna sytuacja przyczyni się do nawiązania takich kontaktów. Tylko Radzie Studentów z Elbląga udało się porozmawiać się z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego oraz chwilę tę upamiętnić na fotografii. To chyba dobry znak na nowy początek – nowej rady.

 

Sobota ubiegła pod znakiem wielu szkoleń i konferencji dotyczących Ustawy 2.0, a także na najważniejszej części zjazdu – głosowaniu na nowego Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP. Jeszcze przed wyborami, nasza Rada wyraziła pisemne poparcie dla kandydata Tomasza Zarębskiego, ten jednak w dniu wyborów podczas Sesji zrezygnował z kandydatury. Tym samym w wyborach rywalizowało tylko dwóch kandydatów – poparty przez Tomasza – Dominik Leżański oraz Filip Wiktor Ogonowski. W imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu głos oddała Przewodnicząca RS. Wybory wygrał popierany przez naszą uczelnię kandydat – Dominik Leżański. Życzmy wielu sukcesów!

Podczas trzydniowej delegacji Rada Studentów PWSZ w Elblągu miała szansę zapoznać się z pracami Parlamentu, nawiązać nowe znajomości i z dawką dobrej motywacji powrócić na uczelnię.

 

RS


Data publikacji: 03 grudnia 2018

Przewiń do góry