Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Spotkanie z przedstawicielami największej giełdy logistycznej

Spotkanie z przedstawicielami największej giełdy logistycznej

01 grudnia dr Marta Aniśkowicz zorganizowała wykład i warsztaty z przedstawicielami największej giełdy logistycznej w Polsce. 

W dniu dzisiejszym studenci 3 i 4 roku EPL o godzinie 14 uczestniczyli w spotkaniu z firmą Trans.eu Group S.A. Firma swoją działalnością obejmuje 45 państw, a roczna liczba ofert ładunków przekracza 112 mln. Śmiało można stwierdzić, iż jest liderem wśród giełd logistycznych na europejskim rynku i każdy spedytor będzie miał styczność z ich oprogramowaniem.

Spotkanie odbyło się zdalnie o godzinie 14, podzielone było na część wykładową i warsztatową. 

Podczas prezentacji przedstawiciele firmy Trans.eu Lucyna Szierok i Wojciech Pawelski opowiedzieli o środowisku branży TSL, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się spedytorzy, logistycy, przewoźnicy. Przedstawiony zostanie rozwój branży oraz jakie wyzwania czekają w przyszłości młodych logistyków. 

W części warsztatowej firma przedstawiła nową Platformę Trans.eu w wersji edukacyjnej która w ramach umowy zostanie udostępniona naszej Uczelni. 

W ramach współpracy firma umożliwia studentom bezpłatnie uzyskanie certyfikatów branżowych z 4 zakresów tematycznych:

  • Transport 
  • Spedycja 
  • Magazyn 
  • Manager w branży TSL

Możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i umiejętności jest bardzo istotna dla absolwentów specjalności Ekonomika Procesów Logistycznych, którzy będą mogli poza dyplomem ukończenia studiów, wskazać dodatkowe kompetencje potwierdzone przez zewnętrze jednostki.


Data publikacji: 06 grudnia 2022

Przewiń do góry