Rusza Lans na BANS w Elblągu

Rusza Lans na BANS w Elblągu

Przedstawiciele szkół średnich mieli okazję uczestniczyć w warsztatach Funkcje i zadania Biblioteki Uczelnianej na przykładzie Biblioteki Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu,  organizowanych przez Bibliotekę Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu w ramach akcji Lans na BANS w Elblągu.

W czasie warsztatów przedstawiciele Biblioteki zapoznali uczestników z funkcjami systemu bibliotecznego oraz sposobach wyszukiwania danych w wielu dostępnych bazach, tj. IBUK Libra, ebookpoint BIBLIO, Legalis, LEX Sigma oraz WBN.

Jednak misją BANS w Elblągu jest nie tylko zapewnienie bogatej oferty książek, ale również działalność edukacyjna. Pracownicy szkół średnich dowiedzieli się o licznych spotkaniach, warsztatach oraz lekcjach bibliotecznych organizowanych przez Bibliotekę.

W trakcie spotkania nie mogło również zabraknąć Galerii Filar Sztuki. BANS w Elblągu od początku istnienia jest otwarta na kulturę, a liczne wernisaże oraz spotkania autorskie są tego najlepszym przykładem.

Zebrani goście poznali historię Galerii, a także mieli okazję zobaczyć najnowszą wystawę zatytułowaną Nasze Emocje. Prace przygotowane przez uczestniczki sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu bardzo przypadły im do gustu.

Uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że zorganizowane spotkanie było idealną okazją do wymiany doświadczeń oraz zalążkiem przyszłej współpracy z Biblioteką Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.


Data publikacji: 22 kwietnia 2022

Przewiń do góry