Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Rekrutacja na studia już się rozpoczęła! Czy zastanawiałeś się już nad tym, jaki kierunek studiów wybrać i gdzie studiować? Sprawdź nasze porady, które pomogą Ci w tym wyborze.

Wybierasz się na studia? Koniecznie sprawdź te porady dla przyszłych studentów!

Jaki zawód?

Przed wyborem kierunku studiów należy zadać sobie zasadnicze pytanie - co chcę robić w życiu? Wczesne podjęcie decyzji o tym, jaki zawód będziemy chcieli wykonywać w przyszłości jest bardzo ważne i pozwoli nam dużo trafniej ocenić to, jakim torem powinna podążać nasza ścieżka kształcenia. Postaraj się, aby zawód który wybierzesz był zgodny z tym, co Ciebie interesuje i dawał duże pole do rozwoju.

Nie zapomnij również o stale zmieniającej się sytuacji na rynku pracy i przed dokonaniem wyboru sprawdź prognozy dotyczące popytu na specjalistów w wybranym przez Ciebie zawodzie.

Oczywiście w czasie studiów na pewno zdobędziesz nową wiedzę i poszerzysz swoje horyzonty, co niejednokrotnie przełoży się na nowe zainteresowania, jednak dobrze mieć plan długoterminowy, który zawsze możesz dopasować do zmieniających się pomysłów na życie.

Co studiować?

Gdy już zdecydowaliśmy o tym co nas najbardziej interesuje i co chcielibyśmy robić w życiu, pozostaje kwestia dobrania odpowiedniego kierunku studiów, pasującego do naszych zamierzeń.

Najlepiej potraktować tę decyzję jako inwestycję i postarać się, aby wybór kierunku zaprocentował w przyszłości. Postaw przede wszystkim na jego praktyczność oraz kieruj się tym, co wcześniej zaplanowałeś i co zamierzasz robić w przyszłości.

Nasz wybór oraz czas poświęcony na naukę musi zaprocentować nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również zdobyciem umiejętności praktycznych oraz niezbędnego na rynku pracy doświadczenia. Wszystko to możesz osiągnąć dzięki dużej ilości zajęć praktycznych oraz praktykom zawodowym, w trakcie których rozwiniesz swoje umiejętności i będziesz je wykorzystywał wykonując zadania mające zaprocentować w wybranym przez Ciebie zawodzie.

Pamiętaj, że im więcej wiedzy i doświadczenia zdobędziesz na studiach, tym atrakcyjniejszy będziesz dla przyszłego pracodawcy, co na pewno przełoży się na wysokość Twoich zarobków oraz możliwość wyboru ciekawej oferty pracy.

Gdzie studiować?

Kolejną ważną decyzją jaką musimy podjąć jest to, gdzie chcemy studiować. Wybór właściwej uczelni jest kluczowy. Przy podejmowaniu decyzji kieruj się przede wszystkim praktycznością kształcenia oraz tym, aby wybrana uczelnia umożliwiła Ci wykorzystanie czasu studiów na jak najlepsze przygotowanie się do pracy w wybranym zawodzie. Zwracaj uwagę na czas trwania praktyk studenckich, ponieważ to bezpośrednio przekłada się na możliwość zdobycia doświadczenia w zawodzie już w czasie studiów.

Pamiętaj również o wielu możliwościach połączenia studiów z pracą. Zwróć uwagę czy wybrana uczelnia oferuje studia popołudniowe i zaoczne, które są idealnym wyborem dla osób chcących jednocześnie studiować i pracować.

Decydując o wyborze uczelni kieruj się również tym, co może Ci ona zaoferować poza wiedzą i praktyką. Wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+, rozwijanie swoich pasji w kołach naukowych i sekcjach sportowych, czy też duża ilość wydarzeń uczelnianych to rzeczy, na które również należy zwrócić uwagę, gdy będziesz podejmował  tak ważną decyzję.

Studiuj w ANS w Elblągu- rekrutacja na Rok Akademicki 2023/2024 rusza 31 maja!

31 maja rusza rekrutacja na studia w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. W ANS w Elblągu stawiamy na praktyczność kształcenia i dajemy Ci szansę rozwijania swoich pasji.

Duża ilość praktyk, wykładowcy praktycy oraz kierunki studiów dopasowane do potrzeb rynku są gwarantem satysfakcjonującej pracy po studiach.  Możemy Ci zaoferować darmowe studia dzienne oraz popołudniowe. Mamy również bogatą ofertę studiów zaocznych. Studia te są idealne dla osób pracujących i łączą praktyczność kształcenia z wygodą studiowania.

Jeśli nie masz pewności jaki kierunek wybrać lub chcesz uzyskać informacje dotyczące studiów w ANS w Elblągu sprawdź naszą ofertę, bądź skontaktuj się z nami przez e-mail: Turn on Javascript!.

Przewiń do góry