Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Praktyczne zajęcia z języka angielskiego

Praktyczne zajęcia z języka angielskiego

20 listopada w murach Instytutu-Pedagogiczno Językowego ANS w Elblągu gościliśmy młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku, która wzięła udział w wykładzie i warsztatach organizowanych w ramach projektu Akademia Praktycznie Stosowana.

Uczniów przywitała dr Joanna Nowak - Zastępca Dyrektora IPJ ANS w Elblągu ds. naukowych i organizacyjnych, która przedstawiła zebranym możliwości kształcenia w Instytucie Pedagogiczno-Językowym

Pierwsza atrakcją przygotowaną dla młodzieży był wykład pt. "Historia Londynu w 12 budowlach", który w języku angielskim poprowadził dr Piotr Kallas. Uczniowie poznali całą historię stolicy Anglii - od momentu jej powstania aż po czasy współczesne. Ponadto dr Kallas na podstawie dwunastu budowli pokazał jak na przestrzeni wieków zmieniał się Londyn.

Po zakończonej prelekcji uczniowie odwiedzili Bibliotekę ANS w Elblągu, po czym zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach.

W trakcie zajęć praktycznych dr Piotr Kallas nawiązał do tematu poruszonego w trakcie wcześniejszej prelekcji, natomiast mgr Piotr Kacała uświadomił uczniom, że to co widzą, nie zawsze jest tym, co słyszą. Uczniowie zobaczyli jak interesujący może być język angielski i jakie pomyłki zdarza się nam popełniać. Przekonali się, że nieprawidłowa wymowa słów w języku angielskim może całkowicie zmienić znaczenie wyrazów.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz kadrze pedagogicznej Zespołu Szkół w Pasłęku za odwiedzenie naszej Uczelni i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach organizowanych w ramach projektu Akademia Praktycznie Stosowana.


Data publikacji: 23 listopada 2023

Przewiń do góry