Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Praktyczne zajęcia w Domu pod Cisem

Praktyczne zajęcia w Domu pod Cisem

W dniu 16 listopada br., studenci I roku ekonomii wraz z dr Krzysztofem Grablewskim wzięli udział w wizycie studyjnej w Domu pod Cisem, w ramach realizacji zajęć z przedmiotu organizacje pozarządowe. 

Zajęcia odbyły się w Domu pod Cisem prowadzonym przez Stowarzyszenie ESWIP. Celem spotkania była realizacja założonych efektów kształcenia i założeń przedmiotu. Studenci w ramach przedmiotu mieli możliwość zapoznania się w praktyce z działalnością stowarzyszenia. Mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują organizacje pozarządowe w Elblągu, jakie działania prowadzą, jak wygląda ekonomizacja sektora organizacji pozarządowych. W Domu pod Cisem studenci zobaczyli Sklep Społeczny pod Cisem składający się z trzech stref - Strefy Targes.pl, gdzie można kupić unikalne produkty Warmii i Mazur, Strefy Charytatywnej, z której dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc potrzebującym, i Strefy Rzeczy Używanych, gdzie dawane jest drugie życie rzeczom. Obejrzeli także pracownie – krawiecką i stolarską, w których odbywa się renowacja trafiających od mieszkańców Elbląga przedmiotów. Mieli także okazję zobaczyć Dom Sąsiedzki – miejsce spotkań mieszkańców dzielnicy Zawodzie i siedziba Centrum Integracji Społecznej oraz Hostel pod Cisem.

Zajęcia poprowadzone  w siedzibie stowarzyszenia   przyczyniło się do lepszego poznania zagadnień związanych z organizacjami pozarządowymi w aspekcie praktycznym.   Spotkanie to uatrakcyjniło zajęcia i było ciekawym doświadczeniem dla studentów.


Data publikacji: 22 listopada 2022

Przewiń do góry