Ponad 6,5 mln na rozwój i nowoczesność

Ponad 6,5 mln na rozwój i nowoczesność

W czwartek 24 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyła się konferencja prasowa poświęcona dwóm tematom: otrzymanej z MEiN subwencji na cele inwestycyjne i rozwój Uczelni oraz zmianom, które będą realizowane przez Uczelnię w nadchodzącym 2022 roku.

Spotkanie rozpoczął goszczący w PWSZ w Elblągu Prezes Rządowego Centrum Legislacji dr hab. Krzysztof Szczucki, który przedstawił informacje związane z przekazaną Uczelni subwencją.

- Chciałem Państwu pogratulować dynamicznego rozwoju i  wielu przedsięwzięć, które się tu dzieją – mówi dr hab. Krzysztof Szczucki. - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu ma szansę być ośrodkiem innowacji, życia studenckiego oraz bardzo ważnym ośrodkiem w rozwoju gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym miasta. Mam zapewnienie od przedstawicieli rządu, że przy kolejnych podziałach tego typu środków Państwowa Wyższa Szkoła zawodowa w Elblągu będzie przez nich pamiętana i w tych podziałach uwzględniana.

Zgodnie z celem, decyzją władz PWSZ w Elblągu przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki środki w wysokości 6 572 000 zł zostaną przeznaczone na finansowanie poniższych zadań:

  • budowa Centrum Kompetencji Społecznych,
  • doposażenie pracowni dydaktycznych i prace modernizacyjne w 4 instytutach (Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego, Politechnicznym, Ekonomicznym oraz Pedagogiczno-Językowym),
  • modernizację infrastruktury sportowej przy Domu Studenckim przy ul. Wspólnej 11-13.

 

- Informacja o dotacji bardzo nas ucieszyła – podkreślił rektor PWSZ w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni. - Jesteśmy w momencie przełomowym, gdzie Uczelnia bardzo intensywnie się rozwija, ale też mamy wiele różnych potrzeb, które nie zawsze możemy spełnić.

Otrzymana subwencja z całą pewnością znacząco wpłynie zarówno na podniesienie jakości kształcenia jak i komfortu studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.

 

 


Data publikacji: 25 listopada 2021

Przewiń do góry