2019
27 listopadaMOC KRWI
Dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Jak w każdy wtorek, kilka minut po godzinie ósmej, Kasia wsiadła do tramwaju. Podjeżdża on prawie pod budynek Uczelni, w której Kasia studiuje media społecznościowe w biznesie. Podróż trwa 20 minut, to dobry czas na sprawdzenie Facebooka. Tego, co zobaczyła w telefonie, nigdy by się nie spodziewała… Wyskoczył jej post „Poważny karambol na autostradzie”. Przy takich informacjach zawsze przewijała Feed dalej, jednak zaskoczyło ją jak wielu znajomych pisało 'Marek dasz radę', 'Maras wygrasz tę walkę'. Kliknęła w link i zobaczyła zdjęcie Marka... Marek ? Ten Marek? Nie mogła uwierzyć! Jeszcze w zeszły piątek szalała z nim na koncercie. Poczuła drżenie mięśni, a zimny pot zraszał jej czoło... Co robić? Jak pomóc?... Przecież ona jest tu a on tam, daleko…
Ilu z nas stanęło w obliczu takiej sytuacji? Kiedy chcemy pomóc, natychmiast. Czasami mimo szczerych chęci pomoc nie jest prosta. Przeszkód może być wiele a czasu mało. Tego typu historia może spotkać każdego. Co możemy więc zrobić? Odpowiedź jest jedna - nie czekać do ostatniej chwili, bo wtedy może być po prostu za późno.
My nie czekamy! Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej Seneka PWSZ Elblągu od kilku lat organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „Moc krwi” (wcześniej „Wampiriada”). Co roku biorą w niej udział zarówno studenci, jak i pracownicy Uczelni.
- Pomysł na akcję zrodził się z tego, że krew potrzebna jest zawsze. Niestety nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować sztucznie w warunkach laboratoryjnych – mówi Anna Król wiceprezes SKN Seneka. - Po prostu studencka krew ratuje życie!
Jak co roku, również i tym razem społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu nie zawiodła i licznie 26 listopada br. stawiła się w zorganizowanym na ten cel punkcie poboru krwi.
- To jest bardzo ważna akcja. Krew to życie. Nasi studenci wspierają wszystkie działania społeczne – podkreślił dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz prof. nadzw., zastępca dyrektora Instytutu Ekonomicznego ds. naukowych i organizacyjnych.
W dniach 22-26 listopada obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Trzeba jednak pamiętać, że krew potrzebna jest przez cały rok. Wspierajmy więc i pomagajmy, bo nigdy nie wiemy, komu ta pomoc będzie potrzebna.
Data publikacji: 27 listopada 2019