Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Młodzi informatycy uzyskali certyfikaty

Młodzi informatycy uzyskali certyfikaty

28 uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu otrzymało certyfikaty ukończenia kursu informatycznego organizowanego przez Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego ANS w Elblągu, w ramach projektu "LO/TI Wyrównanie Szans".

Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest inż. Patryk Pieczarka, pracownik ANS w Elblągu, a opiekunem projektu – dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS ANS w Elblągu.

W czasie trwania kursu młodzi informatycy poznali podstawy informatyki oraz uzyskali wiedzę z m.in.: systemów operacyjnych,sieci komputerowych, a także interfejsów i urządzeń sieciowych. Była to również dla nich szansa na poznanie życia studenckiego oraz praktycznego wymiaru w ANS w Elblągu

- Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu poprzez projekt "LO/Ti Wyrównanie Szans"  rozwija praktyczne oraz merytoryczne kompetencje uczniów biorących w nim udział - mówił inż. Patryk Pieczarka, Koordynator projektu "LO/TI Wyrównanie Szans".

Zbalansowany program zajęć był gwarancją tego, że uczniowie znający podstawy informatyki realizowali zagadnienia zaawansowane, zaś osoby dopiero wkraczające w świat IT, uzyskały podstawową wiedzę informatyczną.

Uzyskany certyfikat i umiejętności wyniesione z kursu ułatwią młodym informatykom zrobienie pierwszych kroków w wymarzonym zawodzie.


Data publikacji: 26 czerwca 2023

Przewiń do góry