Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Mecze o Puchar Rektora

Mecze o Puchar Rektora

W dniu 1 czerwca 2023 roku odbył się długo oczekiwany mecz Studenci vs. Absolwenci, rozgrywany o Puchar Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, dr inż. Jarosława Niedojadło, prof. uczelni.

Mecze prowadzili sędziowie piłki siatkowej: Monika Tchórzewska i Igor Skibiak.

Organizator zapewnił widzom i kibicom miłą niespodziankę, a mianowicie pokazowy mecz  Studentki vs. Absolwentki, który odbył się jako pierwszy w tym dniu. Drużyna  „Absolwentek” to utytułowane zawodniczki – absolwentki PWSZ w Elblągu, które w latach 2013 – 2015 reprezentowały naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej, zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal. Drużynę „Studentek” reprezentowały studentki pierwszego roku Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, które od roku są zawodniczkami elbląskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Truso”, trenującymi pod okiem mgr Wojciecha Samulewskiego.

Mecze zostały rozegrane w Sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Elblągu, przy ul. Zajchowskiego 12.

Imprezę sportową swoją obecnością zaszczycili Rektor ANS w Elblągu, dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni – fundator okazałego pucharu oraz Prorektor ds. Kształcenia dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni. Władze naszej Alma Mater od początku do końca uczestniczyły w naszej imprezie sportowej, podnosząc jej rangę, za co organizatorzy i kibice są bardzo wdzięczni. Pomimo późnej pory, mecze zgromadziły na widowni około 80 kibiców, którzy gorąco dopingowali zespołom, za co im serdecznie dziękujemy. Ich postawa i aktywność była godna podziwu.

Pierwszy mecz rozegrały drużyna „Studentek” vs. „Absolwentki”. Po wyrównanej i ekscytującej walce wygrały STUDENTKI, nieznacznie pokonując ABSOLWENTKI. Co to był za mecz! Absolwentki w pełnej formie.

Drugi mecz, najważniejszy tego dnia, rozegrały reprezentacje „Studentów” i „Pracowników”.  Ten mecz wzbudził wiele emocji. Studenci prezentowali swoje najwyższe umiejętności siatkarskie i fair play, w grze ze swoimi wykładowcami. Nasi wykładowcy stanęli na wysokości zadania, nie poddając się presji swoich studentów. W wyniku ambitnej walki o punkty i pełnych determinacji akcji obu zespołów, ostatecznie zwyciężył zespół „Studentów”.

Po zakończeniu zmagań sportowych, przyszedł czas na oficjalne wręczanie nagród. Nagrody wręczał Rektor i Prorektor ANS w Elblągu. Wręczono puchary, medale i nagrodę specjalną dla pechowej zawodniczki, reprezentującej zespół „Pracowników”.

Nagrodę główną, Puchar Rektora ANS w Elblągu, powędrował do drużyny „Studentów”, którzy wygrali, jakże imponujący mecz z „Pracownikami”. Dwa kolejne puchary zostały wręczone zespołom „Studentek” i „Absolwentek”.

Organizatorzy nie zapomnieli o kibicach. Wśród kibiców zostały rozlosowane trzy nagrody – bony na zakup akcesoriów sportowych w sklepie sportowym. W tym dniu, nie zabrakło także słodkości dla wszystkich uczestników imprezy sportowej, gdyż był to szczególny dzień – 1 czerwca.

Przy tej okazji Prezes KU AZS ANS w Elblągu, mgr Henryka Szumna  chce serdecznie podziękować wszystkim studentom, którzy pomagali przy organizacji tego wydarzenia sportowego. Jesteście wielcy. DZIĘKUJĘ

STUDENCI

l.p.

Imię, nazwisko

Instytut

1.

Igor Skibiak

IP/Kapitan

2.

Dawid Strzyżewski

IP

3.

Marcin Lipka

IIS

4.

Łukasz Bzówka

IP

5.

Daniel Majewski

IIS

6.

Jakub Hening

IE

7.

Hubert Kucharski

IE

8.

Kacper Pietrusiewicz

IIS

9.

Dawid Chodubski

IP

10.

Jakub Śmiarowski

IE

 

PRACOWNICY

l.p.

Imię , nazwisko

Instytut

1.

dr inż. Marcin Bukowski

IE/ Kapitan

2.

dr Katarzyna  Olszewska

IE

3.

dr Olena Oliynychuk

IE

4.

dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz

IE

5.

mgr inż. Daria Rybarczyk

IIS

6.

Marta Olszewska

IE

7.

Edyta Ocicka

IE

8.

Małgorzata Poseld

IP

9.

Małgorzata  Ciąćka

IE

10.

Aleksandra Święconek

IE

 

ABSOLWENTKI

l.p.

Imię

Instytut

1.

Monika Trzórzewska

IP/ Kapitan

2.

Marta Dementyev

IE

3.

Agnieszka Kowalczyk

IE

4.

Katarzyna Szopstak

IE

5.

Justyna Bąk

IE

 

 

STUDENTKI

l.p.

Imię

Nazwisko

Instytut

1.

Karyna

Siriatska

IE/Kapitan

2.

Daryna

Mosiienko

IE

3.

Julia

Padakova

IE

4.

Polina

Ovsiannikowa

IE

5.

Jaroslava

Biankina

IE

6.

Daria

Symonenko

IP

 


Data publikacji: 05 czerwca 2023

Przewiń do góry