Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Jesteś na profilu matematyczno-fizycznym, za rogiem matura, niedługo kończysz szkołę średnią i nie wiesz co dalej? Może dopiero zastanawiasz się nad tym, czy w ogóle warto iść w kierunku przedmiotów ścisłych i związanej z nimi późniejszej pracy?

Jakie studia po profilu matematyczno-fizycznym? Porady dla umysłów ścisłych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, które na pewno pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru studiów.

WYBIERZ DOBRZE

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać jest to, że niezależnie od tego jaką decyzję podejmiesz wybierając kierunek studiów, powinien to być Twój wybór. Wiele razy zdarza się tak, że inni wywierają na nas presję odnośnie tego co powinniśmy robić w życiu. Bardzo duża liczba dostępnych kierunków studiów oraz możliwości, które stoją przed Tobą potrafią sprawić, że jesteśmy bardzo podatni na sugestie innych.

Wiedz jednak, że najlepszy wybór to ten, który Ty podejmiesz na bazie własnych przemyśleń. Zastanów się nad tym czego Ty potrzebujesz, co Ciebie interesuje i zdecyduj tak, aby to był Twój wybór, a nie innych.

JAKI KIERUNEK?

Już wiesz, że najlepiej jest podjąć decyzję w oparciu o to co Ciebie najbardziej interesuje i o to co chcesz robić w życiu. Jednak nie zawsze jesteśmy całkowicie nastawieni na jedną, konkretną opcję. W takim wypadku dobrze jest sprawdzić każdą z możliwych ścieżek i zastanowić się czy może, któraś jest akurat tą dla nas.

Dla majsterkowiczów i osób, które od zawsze były zainteresowane tym na jakiej zasadzie działają urządzenia, z których korzystają na co dzień naturalnym wyborem będzie Mechanika i Budowa Maszyn. Ogromna ilość możliwości wyboru późniejszej pracy, takich jak: eksploatacja maszyn, praca w przemyśle maszynowym, wykorzystywanie nowoczesnych technik komputerowych do projektowania maszyn, czy też prace administracyjne wymagające wiedzy informatycznej i technicznej, pozwoli Ci być pewnym swojej przyszłości.

Jeżeli natomiast marzy Ci się praca w sektorze budowlanym postaw na Budownictwo. Dowiesz się jak planować, organizować i nadzorować prace budowlane, korzystać z najnowszych technik komputerowych. Nauczysz się również jakie materiały i technologie są wykorzystywane w budownictwie, a także jak kierować zespołami i firmą budowlaną.

Dobrym wyborem będzie również kierunek Sieci i Instalacje Budowlane. Osoby potrafiące projektować, wykonywać i eksploatować wszelkiego rodzaju sieci oraz znające technologie stosowane w inżynierii środowiska, zawsze znajdą pracę w swoim zawodzie.

Jeśli chcesz pójść w nieco innym kierunku, rozważ wybór Ekonomii. Sama liczba możliwości dalszej pracy oraz łatwość wykorzystania wszystkich umiejętności zdobytych podczas studiów na tym kierunku czyni go jednym z atrakcyjniejszych. Na pewno się nie zawiedziesz.

WYBÓR ZAWODU

Gdy już podejmiesz decyzję na jakim kierunku chcesz studiować, najważniejszy staje się wybór przyszłego, upragnionego zawodu. Pamiętaj, że Twój wybór kierunku studiów nie ogranicza Cię tylko do jednej ścieżki kariery. W czasie studiowania zdobędziesz nową wiedzę i poszerzysz swoje horyzonty. To z pewnością przełoży się na nowe zainteresowania i pomysły na życie. Wybierz zawód zgodny z Twoimi zainteresowaniami, a to pozwoli Ci na dalszy rozwój i czerpanie radości z codziennej pracy.

STUDIA W PWSZ W ELBLĄGU

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu stawiamy na praktyczność kształcenia.

Duża ilość praktyk, wykładowcy praktycy oraz kierunki studiów dopasowane do potrzeb rynku są gwarantem satysfakcjonującej pracy po studiach.  Możemy Ci zaoferować darmowe studia dzienne, popołudniowe oraz bogatą ofertę studiów zaocznych. Studia te są idealne dla osób pracujących i łączą praktyczność kształcenia z wygodą studiowania.

Jeśli nie masz pewności jaki kierunek wybrać lub chcesz uzyskać informacje dotyczące studiów w PWSZ w Elblągu sprawdź naszą ofertę, bądź skontaktuj się z nami przez e-mail: Turn on Javascript!.

 

Autor: Dariusz Trzciński

Przewiń do góry