Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Handel ludźmi jako realne zagrożenie - wizyta studyjna studentów

Handel ludźmi jako realne zagrożenie - wizyta studyjna studentów

Studenci IV roku Pedagogiki (specjalność pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) wraz z wykładowcą mgr Robertem Witkowskim, zajęcia z przedmiotu Zagrożenia środowisk wychowawczych zrealizowali podczas wizyty studyjnej w Placówce Straży Granicznej w Elblągu. Prelegentem, który przybliżył szczegółowe aspekty jednego z najbardziej bulwersujących zjawisk patologicznych, był mjr Jerzy Gutowski, zastępca komendanta jednostki. 

Handel ludźmi nie jest problemem jedynie historycznym. Jest wciąż aktualną formą współczesnego niewolnictwa i niebezpiecznym zjawiskiem patologicznym, z którego zyski czerpią zorganizowane grupy przestępcze na całym świecie, także w Europie. 

Zjawisko patologiczne dotyczy między innymi tak trudnych aspektów jak handel ludzkimi organami, pozyskiwanie i porwania osób wykorzystywanych później do prostytucji, zmuszanie do żebractwa itd. 

Studenci zostali także zapoznani z ofertą rekrutacyjną zaprezentowaną przez Morski Oddział Straży Granicznej. Mieli również okazję poznać nowoczesną placówkę i zobaczyć, na czym polega różnorodność działań funkcjonariuszy, a także zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym podczas służby. 


Data publikacji: 15 listopada 2023

Przewiń do góry