Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Dzień pełen wrażeń dla licealistów

Dzień pełen wrażeń dla licealistów

Dzień 9 listopada 2022 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, którzy brali udział w wydarzeniach zorganizowanych w ramach projektu "Akademia Praktycznie Stosowana - 25 wykładów na 25-lecie ANS w Elblągu".

Pierwszą atrakcją przygotowaną dla uczniów był wykład pt. "Sztuka w architekturze", który wygłosił Marcin Owczarek - student architektury i urbanistyki, który rozwijał swoje pasje biorąc udział w wielu konkursach i uzyskując wyróżnienia.

Licealiści poznali m.in. światowe trendy w architekturze, dowiedzieli się o możliwych rozwiązaniach proekologicznych stosowanych w nowoczesnych projektach architektonicznych oraz przekonali się, jak popkultura oraz muzyka może wpływać na przygotowywane projekty.

Następnie Dyrektor IP ANS w Elblągu dr Agata Rychter, prof. uczelni oraz Zastępca Dyrektora IP ANS w Elblągu ds. kształcenia mgr inż. Dominika Iskra-Świercz zadbały o to, aby uczniowie aktywnie spędzili czas w wielu laboratoriach Instytutu Politechnicznego, takich jak:

  • laboratorium mechaniki gruntów,
  • laboratorium materiałów budowlanych i żelbetu,
  • laboratorium biologii i mikrobiologii,
  • laboratorium chemicznym.

Licealiści byli zachwyceni możliwością obejrzenia tak dobrze wyposażonych laboratoriów, a zwłaszcza laboratorium biologii i mikrobiologii, w którym pod binokularami mogli oglądać organizmy wodne oraz tkanki roślinne:

- Najbardziej podobały nam się laboratoria, a zwłaszcza laboratorium biologii - mówili uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Nie lada atrakcją była również możliwość wcielenia się choć przez chwilę w rolę studentów na zajęciach pt. "Biochemia dla kosmetologów", które prowadziła dr hab. Agnieszka Dettlaff - Pokora.

Dzień pełen wrażeń zwieńczyła wizyta w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska pokazała uczniom zarówno Bibliotekę, jak i najnowszą wystawę w Galerii Filar Sztuki pt. "Sztuka w architekturze".

Liczne pozytywne komentarze oraz ogromne zainteresowanie ze strony młodzieży dobitnie świadczyły o jakości przygotowanych przez Marcina Owczarka projektów i trójwymiarowych wizualizacji.


Data publikacji: 10 listopada 2022

Przewiń do góry