Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
CREO nurkuje

CREO nurkuje

Na Warmii odbyła się IV Konferencja Naukowych Badań Podwodnych, w których wzięli udział członkowie SKN CREO wraz z opiekunem dr Agatą Rychter.  W Marózkach spotkali się pasjonaci nurkowania oraz studenci i wykładowcy z wydziałów: Geoinżynierii oraz Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie, Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnicy konferencji zapoznali się z wykorzystanie dronów, robotów podwodnych do badań, przedstawili wyniki swoich prac naukowych oraz przetestowali sprzęt nurkowy i przeszkolili się z pierwszej pomocy medycznej. Podczas konferencji odbyły się warsztaty dla kandydatów na płetwonurków ekologów, przeprowadziła je dr Agata Rychter. Nasi uczestnicy wrócili z nagrodami w postaci voucherów na nurkowanie na wrakach w Bałtyku (Baza nurkowa Hel) oraz suchy skafander firmy SANTI.

 

Konferencja odbyła się przy współpracy naukowej z Instytutem Gospodarki Przestrzennej i Geografii UWM w Olsztynie, Katedrą Geografii Społeczno-Ekonomicznej UWM w Olsztynie, Naukowym Kołem Badań Podwodnych „Hydronautic” UWM w Olsztynie, Sekcją Badań Podwodnych, Koła Przyrodników UAM w Poznaniu, Kołem Naukowym Archeologii UW w Warszawie.

 

Pod patronatem: Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Olsztynka,Zarządu Głównego PTTK,Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.


Data publikacji: 17 kwietnia 2024

Przewiń do góry