Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Bazę materialną Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu stanowią trzy nowocześnie wyposażone budynki dydaktyczne, Dom Studencki oraz budynek Centrum Współpracy Regionalnel ANS w Elblągu

 

Budynki dydaktyczne

 

W budynku B3 na ul. Wojska Polskiego 1 znajduje się Rektorat, Instytut Informatyki Stosowanej oraz Kancelaria, w budynku B1 przy Al. Grunwaldzkiej 137: Instytut Ekonomiczny i Instytut Politechniczny a w budynku B2 na ul. Czerniakowskiej 22: Instytut Pedagogiczno-Językowy. 

 Łącznie, wszystkie budynki dydaktyczne dysponują powierzchnią całkowitą prawie 15,6 tys. metrów kwadratowych:

  • duża sala audytoryjna z pełnym wyposażeniem audiowizualnym (320 miejsc),
  • 3 sale audytoryjne z pełnym wyposażeniem audiowizualnym (razem 440 miejsc),
  • 17 laboratoriów komputerowych,
  • 2 laboratoria językowe,
  • 21 laboratoriów specjalistycznych w tym studio multimedialne,
  • 8 pracowni specjalistycznych,
  • 33 sale wykładowe,
  • 3 sale seminaryjne,
  • 5 sal ćwiczeniowych

Wirtualny spacer po budynku ANS w Elblagu przy ul. Wojska Polskiego 1

 

Dom studencki "Na Wspólnej"

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Elblągu oddaje do dyspozycji studentów oraz gości Dom Studencki "Na Wspólnej", posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią i z centrum miasta. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych (podjazd, winda).

NOWOCZESNOŚĆ I WYGODA

Nowoczesne, przestronne i w pełni wyposażone budynki posiadają miejsca noclegowe dla 198. studentów. Personel domów stara się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przez całą dobę oraz jak najlepsze warunki do nauki i spędzania czasu wolnego

 W WOLNEJ CHWILI

W wolnym od nauki czasie studenci oraz goście mogą korzystać z w pełni wyposażonych klubów fitness, sauny, sali teatralnej oraz sal telewizyjno-konferencyjnych.

DOSTĘP DO INTERNETU

Każdy z pokoi wyposażony jest w szerokopasmowe łącze internetowe, umożliwiające studentom i gościom hotelu podłączenie indywidualnych komputerów do sieci Internet.

 "HOTEL"

W okresie letnim tj. od lipca do końca września akademik "Na Wspólnej" służy jako hotel lub schronisko młodzieżowe. W czasie wakacji możemy także organizować kilkudniowe narady, konferencje, sympozja itp. Więcej o naszej ofercie hotelowej.

 

Dom Studencki "Na Wspólnej"

Rezerwacja:
ul. Wspólna 11-13
tel. recepcja: +48 55 629 05 15
tel.: +48 055 629 05 62
faks: +48 055 629 05 63
e-mail: Turn on Javascript!

 

Centrum Współpracy Regionalnej

W skład Centrum wchodzą:

ul. Zacisze 12, pok. 1
82-300 Elbląg
tel.: +48 55 629 05 93
tel. kom. +48 693 190 092
faks: +48 55 629 05 10
e-mail: Turn on Javascript!

 

 

Rozbudowa Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej 137 oraz ul. Zacisze 12

3 marca 2021 r. Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podpisali umowę na dofinansowanie  projektu pn.  „Centrum Kompetencji Społecznych w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu”. Odbyło się to podczas spotkania w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. 

W ramach Projektu będzie nadbudowana część budynku Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej 137 (ok. 1200 m2 powierzchni użytkowej). W nowych przestrzeniach powstaną specjalistyczne laboratoria i pracownie, w tym: laboratorium modelowania 3D wraz z  pracownią skanowania obiektów rzeczywistych; laboratorium budowy, programowania i badania dronów; pracownia robotyki i mechatroniki; pracownia Internetu Rzeczy; pracownia programowania urządzeń mobilnych; pracownia eksperymentów z materiałami. Ponadto powstanie specjalistyczna pracownia studenckich aktywności społecznych, w której studenci będą zdobywali i pogłębiali wysoko cenione przez pracodawców tzw. kompetencje miękkie.

Przewiń do góry