ANS w Elblągu dla maturzystów

ANS w Elblągu dla maturzystów

3500 maturzystów uczestniczyło w spotkaniach organizowanych przez przedstawicieli Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. W czasie rekordowej liczby 137 prezentacji promocyjnych o naszej Uczelni było głośno w 46 szkołach średnich na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Maturzyści poznali zarówno największe zalety studiowania w ANS w Elblągu, jak również wszystkie kierunki studiów i specjalności, które oferujemy. Każda prezentacja była inna i dostosowana pod konkretnych odbiorców.

Humaniści mieli okazję posłuchać więcej o kierunkach studiów w Instytucie Pedagogiczno-Językowym, informatycy byli najbardziej zainteresowani Instytutem Informatyki Stosowanej, natomiast umysły ścisłe nastawione na zdawanie rozszerzonej matury z matematyki i fizyki zdecydowanie największą uwagę skupiały na Instytutach Politechnicznym i Ekonomicznym.

W trakcie prezentacji rozwialiśmy wszystkie wątpliwości uczniów dotyczące rekrutacji i studiowania, a liczne pozytywne komentarze świadczyły o dużym zainteresowaniu maturzystów tą formą promocji.

- Oferta bardzo ciekawa, a spotkania rzetelne i merytoryczne. Dziękujemy! - komentował przedstawiciel Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim.

Ponadto dzięki dobrej współpracy Uczelni ze szkołami średnimi w regionie była możliwa realizacja takich wydarzeń, jak Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki, która była ogromnym sukcesem.

W finale bezpłatnego kursu Matma prakTYcznie Zdana organizowanego przez ANS w Elblągu wzięło udział blisko 300 uczniów. Pojawili się oni w Auli ANS w Elblągu, aby na tydzień przed egzaminem maturalnym powtórzyć wszystkie zagadnienia mogące pojawić się na maturze. Sami maturzyści bardzo pozytywnie wypowiadali się o inicjatywie Uczelni.

- Bardzo dobrze jest jeszcze raz powtórzyć cały materiał do matury z matematyki. Samemu nie zawsze uda się zmotywować do nauki, a tutaj mamy wszystko omówione - mówili uczniowie ZSM w Elblągu.

Jednak prezentacje promocyjne i wydarzenia organizowane w murach Uczelni nie były jedynymi atrakcjami, które przygotowaliśmy dla uczniów klas maturalnych.

Nie od dziś wiadomo, że po zdaniu matury każdy z nas musi zadać sobie to samo pytanie: "Co dalej?". Właściwy wybór ścieżki kariery, dopasowanej do naszych zainteresowań i umiejętności jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu.

Dlatego właśnie ANS w Elblągu również w tym roku zaproponowała maturzystom skorzystanie z bezpłatnej ankiety zatytułowanej „Poznaj Siebie", mającej ułatwić wybór odpowiedniego kierunku studiów. Indywidualne badanie zainteresowań i uzdolnień zostało przygotowane i opisane przez Prorektor ds. Organizacyjnych i Naukowych ANS w Elblągu dr Irenę Sorokosz, prof. uczelni, psycholog, specjalistę w zakresie poradnictwa i opieki psychologicznej.

Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 850 maturzystów zdecydowało się wypełnić ankietę, co dobitnie świadczy o konieczności realizacji takiej formy pomocy. Jesteśmy pewni, że przygotowane odpowiedzi i zaproponowane kierunki studiów ułatwią im podjęcie właściwej decyzji dotyczącej ich dalszej kariery.

- Świetny pomysł. Nie mogłam znaleźć nic podobnego online, a każda pomoc przy wyborze kierunku studiów na pewno się przyda - mówiła Joanna, tegoroczna maturzystka z Elbląga.

Finałem naszych spotkań z uczniami klas maturalnych były wizyty w szkołach średnich w dniu egzaminu maturalnego z języka polskiego. 700 maturzystów otrzymało długopisy szczęścia oraz życzenia połamania piór.

Uśmiechy na ich twarzach oraz umożliwienie im oderwania się choć na chwilę od stresujących myśli o nadciągającym egzaminie, były najlepszymi dowodami na sukces naszej inicjatywy.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na maturze i do zobaczenia w murach ANS w Elblągu w październiku!


Data publikacji: 04 maja 2022

Przewiń do góry