Akademia Praktycznie Stosowana zachwyciła ponad 1000 uczniów

Akademia Praktycznie Stosowana zachwyciła ponad 1000 uczniów

Ponad 1000 uczniów z 10 szkół średnich wzięło udział w 40 warsztatach i wykładach organizowanych przez ANS w Elblągu w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej.

Warsztaty, wykłady, laboratoria - to wszystko czekało na młodzież, która odwiedziła naszą Uczelnię w ostatnich miesiącach. W czasie blisko 40 spotkań uczniowie nie tylko lepiej poznali ANS w Elblągu, ale również mieli okazję poczuć się jak studenci na swoich wymarzonych kierunkach studiów.

Na młodych informatyków czekały wykłady z programowania i sztucznej inteligencji oraz lekcje pokazowe z wieloma atrakcjami. Drony, skanowanie 3D, programowalne ramię robotyczne oraz wirtualna rzeczywistość gwarantowały świetną zabawę.

Przyszli ekonomiści mogli pogłębiać swoją wiedzę na licznych wykładach oraz warsztatach poświęconych zagadnieniom ekonomicznym.

Humaniści mieli okazję szlifować swoją znajomość języka angielskiego oraz zapoznać się z tajnikami studiów na specjalnościach pedagogicznych i dziennikarskich.

Uczniowie planujący kontynuowanie nauki na studiach politechnicznych odwiedzili nasze laboratoria, w których czekali na nich wykładowcy Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu.

O atrakcyjności organizowanych wydarzeń świadczą opinie samych uczniów:

- Było bardzo fajnie. Wykłady nam się podobały i chcielibyśmy jeszcze wrócić do Akademii  - komentowali uczniowie II LO w Elblągu.

- Warsztaty były naprawdę super - mówiła młodzież z III LO w Elblągu.

- Bardzo dobrze bawiliśmy się w laboratorium chemii i na dronach, a element rywalizacji w symulacjach biznesowych oraz zajęciach z organizacji pracy w zespole był świetny - podsumowali swoją wizytę uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu.

Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie zorganizowanymi warsztatami i wykładami oraz pozytywny odzew uczniów i nauczycieli biorących w nich udział. Czekamy na kolejne grupy przyszłych studentów chcących odwiedzić naszą Uczelnię w następnym roku akademickim.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz kadrze pedagogicznej za udział w Akademii Praktycznie Stosowanej!

 

 


Data publikacji: 21 czerwca 2022

Przewiń do góry