Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
15 lecie działalności Pasłęckiego Uniwersytetu

15 lecie działalności Pasłęckiego Uniwersytetu

8 maja 2024r. Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził 15 lecie działalności. Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu objęła PUTW patronatem naukowym w roku akademickim 2012/2013 i od tej pory datuje się owocna współpraca.

W uroczystości 15-lecia uczestniczył JM Rektor  dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni, burmistrz Pasłęka Elżbieta Wasiuk, wicestarosta Elbląski  Ryszard Zając, dyrektorzy szkół średnich Marian  Matuszczak i Katarzyna Panimasz oraz przedstawiciele wielu organizacji społecznych i oświatowych. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli także przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego województwa.

JM Rektor w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie uczenia się przez całe życie i wartość aktywności nie tylko fizycznej, ale także poznawczej i społecznej.

W ciągu 12 lat w ramach Akademii Seniora zrealizowaliśmy dla słuchaczy 102 wykłady i warsztaty. Różnorodna tematyka zajęć a także warsztaty muzyczno-ruchowe i treningi umysłowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Za długoletnia współpracę i zaangażowanie na rzecz PUTW została uhonorowana dr Irena Sorokosz, prof. uczelni.

Uroczystość zakończył występ chóru Perełki i zespołu tanecznego słuchaczy PUTW.


Data publikacji: 13 maja 2024

Przewiń do góry