Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Za nami Erasmus Day

Za nami Erasmus Day

14 grudnia w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbył się Erasmus Day, organizowany przez mgr Ludmiłę Pashits - wykładowcę ANS w Elblągu oraz Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą. Jest to cykliczne wydarzenie przygotowywane we współpracy ze studentami zagranicznymi studiującymi w naszej Akademii.

Celem przyświecającym Erasmus Day jest przede wszystkim integracja studentów zagranicznych z polskimi, poprzez przybliżenie obcych kultur oraz tradycji. Na zebranych gości czekały liczne atrakcje.

O tym jak piękna jest Turcja, jakie są sekrety kuchni tureckiej oraz czym szczycą się ich rodzime strony opowiedzieli Mucahit, Sumeyra i Burak. Mieliśmy również okazję podziwiać ich narodowe tańce oraz pieśni.

Studenci z Hiszpanii opowiedzieli nam o festiwalach organizowanych w ich kraju, takich jak: La Tomatina, La Feria de Abril, czy też La Noche de San Juan. W trakcie prezentacji nie zabrakło regionalnych, hiszpańskich potraw, a także najpopularniejszych przebojów muzycznych.

Następnie studenci z Ukrainy przybliżyli nam specyfikę ich państwa. Poznaliśmy ukraińskie zwyczaje narodowe oraz najpiękniejsze miejsca w tym kraju. Zwieńczeniem ich prezentacji były wykonania piosenek w języku ukraińskim oraz utwór "Hej, sokoły" zagrany na trąbce.

Polscy studenci również zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Mogliśmy wysłuchać utworów: "Creep", "I'll never love again" oraz szantów.

Zwieńczeniem wydarzenia był występ Sevastiana Verbitskiego z Białorusi, który zaśpiewał polski przebój "Zawsze tam gdzie ty", jak również piosenki anglojęzyczne oraz w języku ojczystym.

Tegoroczny Erasmus Day był wspaniałą okazją do zdobycia wiedzy na temat programu Erasmus+ oraz poznania innych kultur.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!


Data publikacji: 15 grudnia 2022

Przewiń do góry