Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wizyta studyjna w SOSW nr 1 w Elblągu

Wizyta studyjna w SOSW nr 1 w Elblągu

Studenci pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną (2 rok) w ramach przedmiotu wczesne wspomaganie rozwoju dziecka odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu. W strukturze tego ośrodka znajduje się Centrum Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Pani wicedyrektor mgr Iwona Sapińska z wielkim zaangażowaniem omówiła zadania realizowane przez specjalistów zatrudnionych w centrum.

Pokazała sale terapeutyczne, z których korzysta się podczas prowadzenia działań terapeutyczno-rehabilitacyjnych.

Studenci byli usatysfakcjonowani wizytą w SOSW. Mówili m.in.::

Wizyta była bardzo cennym doświadczeniem, a zwłaszcza  postawa Pani wicedyrektor, która z pasją opowiadała o swojej pracy” – Patrycja B.

„…Dzieci w ośrodku  są nie tylko pod dobrą opieką i w dobrych rękach, ale również mają zapewnione bardzo dobrze wyposażone sale/gabinety” – Laura.

Kiedy zwiedzaliśmy ośrodek, tj. poszczególne sale w budynku, pani dyrektor zachęcała nas do „testowania” sprzętu na sobie. Każdy z nas mógł doświadczyć wybranych metod i ćwiczeń. Jestem bardzo wdzięczna i zadowolona z możliwości takiej wizyty. Jest to cenne doświadczenie, które zapamiętam na długo” – Oliwia.

Byłam pozytywnie zaskoczona w jaki sposób zostały przekazane nam informacje na temat zajęć. Plusem było to, że na własnej skórze mogliśmy spróbować przeróżnych ćwiczeń, co pozwalało w pewnym stopniu poczuć albo wyobrazić sobie, jak mogą się czuć dzieci podczas zajęć. Z zaciekawieniem słuchałam i z każdą informacją podobało mi się coraz bardziej. Najbardziej podobała mi się sala doświadczania świata . Byłam pod wrażeniem, jak profesjonalnie ona wygląda i jak jest dostosowana do dzieci, jak każdy szczegół jest w niej dopracowany. Moim zdaniem jest to niesamowite doświadczenie móc samemu tego spróbować i w ten sposób pogłębić swoją wiedzę” - Wiktoria

To tylko niektóre wypowiedzi studentów. We wszystkich były słowa uznania dla nauczycieli- terapeutów i rehabilitantów, którzy podejmują trudną, wymagającą, ale też satysfakcjonującą pracę z dziećmi z różnorodnymi problemami rozwojowymi.

Serdecznie dziękujemy.

 


Data publikacji: 09 listopada 2022

Przewiń do góry