Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki

Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki

11 kwietnia maturzyści ze szkół średnich z Elbląga, Malborka i Nowego Dworu Gdańskiego wzięli udział w trzeciej edycji Wielkiej Powtórki przed Maturą z Matematyki, organizowanej przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu.

Dr inż. Marcin Bukowski przywitał ponad 350 uczniów klas maturalnych z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim, II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu oraz Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, którzy na niecały miesiąc przed egzaminem maturalnym zdecydowali się wspólnie z nami powtórzyć wszystkie zagadnienia mogące pojawić się na maturze z matematyki.

Następnie młodzież została zaproszona do wspólnego przerobienia arkusza maturalnego. Dr inż. Marcin Bukowski omówił szczegółowo wszystkie elementy, na które trzeba zwracać uwagę w trakcie egzaminu. Logarytmy, funkcje, ciągi, czy też równania i nierówności były jednymi z wielu działów matematyki, z jakimi zmagali się uczniowie klas maturalnych w czasie Wielkiej Powtórki.

- Dzisiaj poznałem wiele sposobów rozwiązywania zadań, z których wcześniej nie korzystałem. Bardzo fajne wydarzenie - mówił uczeń ZSM w Elblągu.

Maturzyści cały czas aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Podkreślali, jak ważne jest regularne powtarzanie materiału, zwłaszcza na ostatniej prostej przed maturą.

 Matura w tym roku zapowiada się ciężko, dlatego dobrze sobie wszystko jeszcze raz powtórzyć - komentowali uczniowie.

Przedstawione metody rozwiązywania zadań na pewno sprawią, że uczniowie lepiej poradzą sobie z czekającym ich egzaminem.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży były stoiska przygotowane przez Instytuty ANS w Elblągu.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie Wielką Powtórką przed Maturą z Matematyki, w tym roku również zdecydowaliśmy się podzielić wydarzenie na dwa spotkania. Kolejni uczniowie klas maturalnych odwiedzą naszą Akademię już 18 kwietnia.

Wszystkim uczniom klas maturalnych życzymy powodzenia na maturze!


Data publikacji: 12 kwietnia 2024

Przewiń do góry