Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Smei-Skulimowskiej pt. "Obrazy"

Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Smei-Skulimowskiej pt. "Obrazy"

24 stycznia w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Smei-Skulimowskiej pt. "Obrazy".

Katarzyna Smeja-Skulimowska - artysta-plastyk, od lat mieszka i tworzy w Elblągu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz ilustracją. Ulubione techniki to olej, akryl, tempera i pastel. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Organizuje i uczestniczy w plenerach malarskich - krajowych i międzynarodowych. Prowadzi zajęcia z edukacji artystycznej, przygotowuje młodzież do szkół plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje zawodowo jako pedagog. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wspiera i promuje elblążan, działa charytatywnie.

Zachwyt nad światem odkryty w moich obrazach dodaje sensu mojemu życiu, pozwala na podróże i powroty do emocji, które we mnie drzemią – mówi o sobie Katarzyna Smeja-Skulimowska.

Ostatnia wystawa prac artystki pt. „Idylliczność" odbyła się w 2021 r. w Galerii El, na której zaprezentowano jej odrealnione pejzaże, bez charakterystycznych dla artystki postaci, takich jak np.: Wędrowiec, Olbrzym, Uliczny Artysta czy Muzykanci. Między innymi te obrazy figuratywne można oglądać do końca lutego na wystawie "Obrazy" w Galerii Filar Sztuki przy BANS w Elblągu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu.


Data publikacji: 25 stycznia 2023

Przewiń do góry